Z današnjim uspehom so zmaji izenačili svojo tretjo najdaljšo serijo v Ligi ABA, tako dobra pa jim ni uspela že več kot deset let, potem ko so sezono 2011/12 odprli s sedmimi zmagami. Uspešnejši so bili le v sezonah 2002/03, ko so slavili devetkrat zapored, in v uvodni 2001/02, ko jim je to uspelo kar 12-krat.

Yogi Ferrell, junak zmajev pri zmagi nad Partizanom v prejšnjem krogu, je tekmo v Podgorici odprl s trojko (0:3). Tekma je bila izenačena, gostitelji so povedli za štiri točke (12:8, 14:10), a Olimpija je do konca tega dela igre prevzela vodstvo (19:21).

Izenačena igra se je nadaljevala v drugi četrtini, prvi, ki so povedli z nekoliko višjo razliko, so bili košarkarji SC Derbyja (39:34). To so do polčasa povišali na +7 (50:43).

Gostje so tretjo četrtino začeli s košem za +9 (52:43). Vodili so tudi za osem točk (55:47), a se je Olimpija znova vrnila, po dveh zaporednih trojkah Ferrella in Jacoba Pullna se je približala na le dve točki zaostanka (55:53). Studentski centar je znova ušel na osem točk prednosti, deveto trojko za črnogorsko ekipo je zadel Starovlah Milić (63:55). Olimpija je po dolgem času prevzela vodstvo po šesti ekipni trojki, ki jo je zadel Edo Murić (63:64).

V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili izenačeni (67:67). SC Derby je povedel za 4 (71:67), Ferrell je z metom od daleč znižal zaostanek (71:70). Melvin Ejim je s prvim košem povedel Olimpijo v vodstvo (71:74). Pullen s polaganjem, Ejim s trojko sta Olimpijo v pravem trenutku povedla do višje prednosti devetih točk (71:80). Ejim je nato še minuto pred koncem zabil za ohranjanje prednosti (75:84) in končno zmago.

Kapetan Jaka Blažič zaradi bolečin v hrbtu ni igral, tekmo je spremljal s klopi.