Yogi Ferrell je odlično vodil igro Olimpije. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

To je bila šele druga zmaga Olimpije na zadnjih osmih tekmah. V Evropskem pokalu so Ljubljančani v popolnoma izgubljenem položaju, saj so prikovani na dno štiri kroge pred koncem. Precej bolje kaže v Ligi ABA, kjer so na tretjem mestu.

Edino zmago so zmaji vpisali prejšnji teden, ko so na domačem parketu s 77:73 premagali Venezio. V zadnjem tednu sta sledila poraza na gostovanju pri MZT-ju (74:79) in pri ukrajinskem Prometeju (68:94).

FMP držal priključek le šest minut
Zmaji so parketu dvorane v Železniku prevzeli vodstvo sredi prve četrtine in ga nato le še poviševali. Na odmor so odšli z desetimi točkami prednosti (37:47).

Edo Murić je zadel tri trojke iz šestih poskusov. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Gostitelji se v tretji četrtini niso uspeli nevarno približati. Josh Adams je s polaganjem in zabijanjem poskrbel za 14 točk naskoka po 30 minutah (53:67).

Zmaji povedli za 21 točk, nato pa malce popustili
V 34. minuti je prednost po košu Karla Matkovića presegla 20 točk (57:78) in takrat je postalo jasno, da so gostitelji v izgubljenem položaju. Vseeno se niso predali, Charles Moore je nanizal devet točk in z delnim izidom 12:0 je FMP znižal na 69:78.

Izključitev Dragića ni bila usodna
Dve minuti in 48 sekund pred koncem je Zoran Dragić prejel še drugo tehnično napako in moral je zapustiti parket. Matković je nato po lepi podaji Yogija Ferrella povišal na 72:82 in Olimpija je mirno ohranila prednost v zadnjih dveh minutah.

Ferrell je dosegel 17 točk, Matković pa jih je dodal 16. Dvomestna sta bila še Edo Murić (14 točk) in Zoran Dragić (13), ki je zbral tudi 11 skokov.

FMP je v Ljubljani slavil s petimi točkami naskoka, kar pomeni, da je Olimpija dobila tudi medsebojno primerjavo, ki odloča po koncu rednega dela.

Golemac si je končno lahko oddahnil
Čestitke fantom za zelo pomembno zmago po nekaj slabih tekmah v zadnjem obdobju. Fantje so pokazali pravi značaj, niso odnehali in nadzorovali potek tekme. Upam, da vsi ostanemo zdravi in igramo le še bolje,” je bil po dolgem času malce boljše volje trener Jurica Golemac.

Dragić: Stepli smo se in dokazali, da smo dobra ekipa
Zoran Dragić je dodal: “Vemo, da zadnjih nekaj tekem nismo odigrali na ravni, ki jo zmore doseči naša ekipa. Zbrali smo se, zavedali smo se, da je pred nami zelo pomembna tekma v regionalni ligi. Že večkrat v tej sezoni smo dokazali, da znamo igrati. Proti FMP-ju smo se stepli, pokazali smo, da smo dobra ekipa. Moramo graditi na tej zmagi. Upam, da ostanemo zdravi in se še bolj povežemo med seboj, saj v tej sezoni še nismo imeli priložnosti, da to napravimo.”

Naslednji teden rezerviran za pokalne obračune
V nedeljskih zgodnjih jutranjih urah se bodo Ljubljančani vrnili v slovensko prestolnico, kjer jih v ponedeljek ob 18.00 v Stožicah čaka povratna tekma četrtfinala Pokala Spar z ECE Triglavom. Že prvo tekmo pred mesecem dni so dobili s 35 točkami naskoka. Finalni turnir Pokala Spar bo v četrtek in petek v dvorani Lukna v Mariboru.