Tomislav Buljan je v ključnem trenutku zadel dve trojki. Foto: Drago Perko/kosarka.si

Trener Krke Gašper Okorn je pred obračunom s Cibono poudaril, da je to tekma, ki jo preprosto morajo dobiti. Če so bili tri četrtine in pol še zraven, pa so v zadnjih šestih minutah popolnoma popustili.

Krka je doživela šesti zaporedni poraz in tako z eno zmago ostaja pri dnu lestvice. Cibona je zmagala drugič v letošnji sezoni.

Velike težave Krke v napadu
Zagrebčani so bili v prvem polčasu ves čas v rahli prednosti, vodili so tudi za devet točk, vendar so gostitelji držali priključek. Ob odmoru so zaostajali z 28:34.

Naslednjih deset minut ni prineslo sprememb (39:46). Jurij Macura je šest minut pred koncem tekme znižal na 49:53, nato pa so Novomeščani do konca tekme dosegli le še pet točk.

Buljan z dvema trojkama nagnil tehtnico na stran Cibone
Razigrani Tomislav Buljan je zadel dve zaporedni trojki. Cibona je dobila silovit zalet. Tudi Ivan Majcunić in Krešimir Radovčić sta bila natančna izza črte in dve minuti in pol pred koncem je bila tekma odločena (51:65).

Pri gostiteljih je 16 točk prispeval Isaiah Cousins, pri gostih pa Domagoj Vuković, ki je zbral tudi devet skokov.

Okorn: Naša predstava v napadu je bila sramotna

Okorn bi se po sramotni predstavi najraje zjokal
"Naša predstava v napadu je bila sramotna. Sploh nisem razočaran. Z eno besedo je to sramota. Ne moremo zmagati v domači dvorani. Dosegli smo 54 točk na celotni tekmi. To je milo rečeno za zjokati se," je bil v svojem slogu odločen trener Okorn.