LeBron James je iz igre metal 14/27, od tega za tri točke 6/12. Foto: Reuters
Mike Conley
Memphis je v končnici premagal San Antonia prvič po desetih porazih. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo in DeMarre Carroll
Milwaukee je že ob polčasu vodil s 57:30. Foto: Reuters

Cavaliersi so ob polčasu zaostajali kar za 25 točk (74:49), a so po zaslugi LeBrona Jamesa hitro topili zaostanek. Štirikratni MVP sezone je dosegel trojni dvojček (41 točk, 13 skokov in 12 podaj). V končnici je zdaj dosegel 5.670 točk, s čimer je na tretjem mestu prehitel Kobeja Bryanta (5.640).

Popravljen rekord Baltimora iz leta 1948
"Vedeli smo, da na začetku tekme ne bo lahko, a niti slučajno nisem pričakoval, da se bomo znašli v tako težkem položaju. Ob polčasu sem se zazrl v soigralce in jim govoril, da moramo narediti nekaj dobrih potez v obrambi," je dogodke opisoval James. Na koncu je Clevelandu uspelo zmagati po največjem zaostanku ob polčasu v zgodovini končnice. Predtem je po 24 minutah največji zaostanek uspelo izbrisati Baltimoru, ki je leta 1948 po polovici tekme proti Philadelphii zaostajal za 21 točk, a nato vseeno zmagal.

20. zaporedna zmaga
To je za Jamesa tudi 20. zaporedna zmaga v prvem krogu končnice. S tem dosežkom se lahko pohvalijo le še trije igralci LA Lakersov Michael Cooper, Magic Johnson in James Worthy. "Ne glede na to, kdo stoji ob meni na parketu, vedno želim pomagati soigralcem. Ne želim biti le najboljši LeBron, ampak želim zmagovati, zato igram to igro," je še dodal James.

Conley obdržal Memphis v igri
Memphis je ugnal San Antonia s 105:94 in s tem ostaja v igri za preboj med najboljših osem, saj je izid v zmagah zmanjšal na 2:1. Mike Conley je dosegel 24 točk in podelil osem podaj.

Bucksi že prvo četrtino dobili za 20 točk
V noči na petek je najbolj zanesljivo slavil Milwaukee, ki je Toronto premagal s 104:77. Bucksi so tekmo začeli na visokih obratih in že uvodno četrtino dobili z 32:12 in prednosti niso več izpustili iz rok.