Na Zahodu se stvari dogajajo po napovedih. Foto: Reuters
Bradley Beal
Washington zanesljivo koraka proti konferenčnemu polfinalu. Foto: Reuters

Tretji nosilec na Zahodu odhaja v Oklahomo z vodstvom 2:0. Enak izid je v seriji med Golden Statom in Portlandom po gladki zmagi Bojevnikov s 110:81, ki so jo dosegli brez Kevina Duranta. Na Vzhodu je bil Washington s 109:101 še drugič boljši od Atlante.

"Ni bilo lepo. Nismo zadevali, oni so hitro povedli in morali smo se z bojem vrniti v igro. Nismo se predali. Nadaljevali smo boj in na koncu le prišli do pomembne zmage," je tekmo na kratko povzel Harden, ki je dosegel 35 točk (met 7/17, prosti meti 18/20). Izkazala sta se rezervista Eric Grodon z 22 in Lou Williams z 21 točkami.

Westbrook je za 51 točk porabil 43 metov. Zadel jih je 17 in še 15 točk dodal s črte prostih metov. Zbral je še 13 podaj in 10 skokov. Andre Roberson je bil z 12 točkami drugi najučinkovitejši pri Oklahomi.

Houston je v zadnji četrtini nadomestil osem točk zaostanka, veliko zaslug za to pa je imel tudi Westbrook, ki je v tem delu iz igre metal 4/18. Trener Oklahome je za slab učinek krivil utrujenost Westbrooka, a je ta po tekmi samo odmahnil z roko: "Ne, bilo je vse v redu." Houston je do zmage prišel z 10 zaporednimi točkami, po katerih je povedel s 114:104.

Lahko delo za Golden State
Golden State je do druge zmage nad Portlandom prišel precej lažje kot na prvi tekmi, čeprav Kevin Durant zaradi lažje poškodbe ni stopil na parket. Varno prednost si je ustvaril že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 33:17. Pred zadnjo četrtino so Bojevniki vodili za 25 točk. Prvi strelec je bil Stephen Curry z 19 točkami.

Wall in Beal junaka v Washingtonu
Najzaslužnejša za zmago Washingtona nad Atlanto sta bila John Wall (32 točk) in Bradley Beal, ki je v zadnji četrtini dosegel 16 od svojih 31 točk. Wizardsi so ta del dobili s 35:23.