LeBron James je v taboru Knicksov sprožil nezadovoljstvo z izjavo po tekmi z Dallasom, da bi moral New York na naboru vzeti Dennisa Smitha in ne Franka Ntilikino. Soigralca je v bran vzel Enes Kanter, napetost pa se je preselila tudi na parket. Foto: Reuters

V Madison Square Gardnu je po odhodu Carmela Anthonyja in predaji žezla Porzingisu zavel nov veter. To se pozna tudi na tribunah, saj je bilo ob gostovanju LeBrona Jamesa vzdušje naelektreno kot že dolgo ne. Besedni dvoboj Jamesa z Enesom Kanterjem in novincem Frankom Ntilikino pred tekmo se je kmalu odrazil tudi na parketu.
Prav omenjena trojica je sodelovala v mini petelinjenju ob koncu prve četrtine, za kar sta bila Kanter in James nagrajena s tehničnima napakama. "Vseeno mi je, kako se imenuješ. Kralj, kraljica ali princeska, kar koli že si. Borili se bomo in nihče ne bo pometal z nami," je bil odločen Kanter, ki je priskočil v pomoč mlajšemu soigralcu, potem ko sta imela Ntilikina in James nepotrebno bližnje srečanje pri izvajanja avta.

James, ki je že pred tekmo Kanterju očital, da preveč govori, mu ni ostal dolžan. "Jaz sem kralj, moja žena je kraljica in moja hči princeska. Tako smo vsi pokriti," je povedal James, ki je dosegel 23 točk, 12 podaj in 9 skokov.

Knicksi so bili vroči vse do zadnje četrtine. Ob polčasu so vodili 51:38 in sredi tretje četrtine pobegnili na +23. Trener gostov Tyron Lue je na parket poslal rezerviste, ki so sprožili preobrat. Pred zadnjo četrtino so se Cavsi približali na -15, takrat pa je v ospredje stopil Kyle Korver. Ostrostrelec Konjenikov je v zadnji četrtini dosegel 19 od svojih 21 točk, Cleveland je nasul več trojk kot New York košev (8), ključno pa je 1:23 pred koncem za vodstvo s 100:97 zadel James. Vrnitve za New York več ni bilo. Cavsi so zadnjo četrtino dobili s 43:25.

Pri New Yorku je bil z 28 točkami najučinkovitejši Tim Hardaway jr. Porzingis je ob metu 7/21 vknjižil 20 točk, toliko jih je ob 16 skokih dosegel tudi Kanter.

WASHINGTON - SACRAMENTO 110:92
Wall 21, Gortat 18, Porter jr. 15; Hill 16, Hield in Randolph po 12.
NEW YORK - CLEVELAND 101:104
Hardaway 28 in 10 skokov, Porzingis in Kanter (16 skokov) po 20; James 23, 12 podaj in 9 skokov, Korver 21, Wade 15.
MILWAUKEE - MEMPHIS 110:103
Antetokounmpo 27, 9 skokov, 7 podaj, Middleton 17; Evans 27, Brooks 19.
NEW ORLEANS - ATLANTA 106:105