S 26 točkami je bil Jaka Klobučar prvi strelec dvoboja Krka - Crvena zvezda. Ujel je še šest žog, imel pet ukradenih žog in štiri podaje. Statistiko (indeks 31) je pokvaril le z izvajanjem prostih metov (3:8). Foto: SPS/ABA
Jaka Blažič
Jaka Blažič je tudi v Novem mestu potrdil vidno vlogo v moštvu Crvene zvezde, saj je bil drugi strelec gostov. Foto: EPA
Šesti poraz za Krko v Ligi ABA

Po pobegu ob koncu 1. polčasa so Beograjčani rutinirano držali vajeti igre v rokah in tudi po zaslugi razpoloženega Jake Blažiča vodili tudi s po 20 točkami prednosti (42:62). Šele ob koncu so gostje popustili, Novomeščani pa so pod taktirko Jake Klobučarja (prvi strelec tekme s 26 točkami) omilili šesti poraz v Ligi ABA, kjer Crvena zvezda vodi z osmimi zmagami in najboljšo razliko v koših +115.

Izenačili, nato pa popustili
Po petih minutah so "zvezdaši" vodili že za sedem točk (4:11), a so se "krkaši" prebudili in skorajda ulovili nasprotnike, ki so 1. četrtino dobili s 14:18. Klobučar je s polaganjem v 14. minuti izenačil na 20:20, Novomeščani so naslednje štiri minute držali korak z gosti, ki pa so nato z nizom 7:0 hitro pobegnili. Tik pred odmorom si je koleno poškodoval Luka Mitrović, ki so ga morali z rešilnim avtomobilom prepeljati v novomeško bolnišnico.

V 11. krogu Lige ABA (7. 12.) bo Krka gostovala v Kragujevcu, naslednja tekma pred domačimi gledalci pa jo čaka 14. decembra proti Unionu Olimpiji, kjer bodo na derbiju skušali prekiniti črni niz treh domačih porazov.