Sani Bečirović je bil že na tretji tekmi pri Krki prvi strelec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jasmin Hukić
Dobro je na Madžarskem igral tudi Jasmin Hukić. Foto: Aleš Fevžer

Slovenski prvaki so zmagali šestič v tej sezoni regionalne lige in so se utrdili na sredini lestvice. V prvem polčasu so v Szolnoku gledalci gledali zelo povprečno košarko s številnimi napakami na obeh straneh in nerazpoloženimi strelci. Polčas so gostje dobili le s 26:24. V tretji četrtini so nato prevzeli pobudo, zaigrali bolje tudi v napadu in si priigrali nekoliko višjo prednost (35:43).

Domači košarkarji so se pet minut pred koncem po manjši seriji, ko so že zaostajali za -9, približali na dve točki zaostanka. Delni izid v korist Szolnokija pa je prekinil Erjon Kastrati, ki je prodiral, nekdanji košarkar Krke Marton Bader pa je žogo blokiral, ko je že padala proti obroču. Dvome o zmagovalcu je proti coni, s katero so imeli gostje kar precej težav, razblinil Jaka Klobučar, ki je zadel trojko tri minute pred iztekom igralnega časa za 49:54.

Bečirović že prvi novomeški strelec
Sani Bečirović
igra iz tekme v tekme bolje. Tokrat je bil že prvi strelec Novomeščanov. Dosegel je 13 točk, zadel tudi tri trojke in pristavil še štiri podaje. Jasmin Hukić je vpisal 11 točk, Zvonko Buljan, ki je ujel devet odbitih žog, pa deset. V domači vrsti je bil najboljši Willie Warren s 16 točkami.

"Zelo velika zmaga za nas. Na gostovanje smo prišli s pravim pristopom in se držali začrtanega plana. Na koncu nas je to pripeljalo do zmage, ki je bila zares zaslužena. To, da sem prvi strelec, zame ni pomembno in je le splet okoliščin. Glavno je, da ekipa zmaguje. Danes je zmagala celotna ekipa, saj je vsak izmed nas v določenem trenutku tekme odigral pomembno vlogo. Počasi se sicer vračam v formo. Iz treninga v trening igram bolje. Mislim, da sem prinesel svežino in zanesljivost. Ravno ti dve stvari je Krka najbolj potrebovala. Zdaj je treba pametno nadaljevati, ni časa za evforijo. Niz zmag moramo nadaljevati," je po tekmi povedal Bečirović.

Slovenski prvaki so na Madžarsko prišli z izjemno popotnico. V soboto so najprej v slovenskem derbiju v regionalni ligi ugnali Olimpijo, v torek pa še na odločilni tekmi EuroChallenga, s katero so si tudi priigrali drugi del tekmovanja, Tofaš. Drugi slovenski predstavnik v regionalnem tekmovanju Union Olimpija v nedeljo ob 17.00 v Stožicah gosti Zadar.