Dino Murić, Alen Omić
Dino Murić in Alen Omić sta bila proti Cedeviti edina razpoložena košarkarja Olimpije. Foto: Aleš Fevžer

Krka je desetič zmagala v tej sezoni Lige ABA. Še drugič v sezoni so bili Novomeščani boljši od Širokega, ki ostaja predzadnji. S tem so ohranili teoretične možnosti za preboj na mesta, ki vodijo v Evropo, poleg tega pa je dvoboj z moštvi iz Bosne in Hercegovine tudi pomemben za slovensko kvoto moštev v jadranski druščini.

Aleksandar Džikić je tokrat namenil priložnost prav vsem 12 igralcem, po poškodbi pa se je na parket vrnil tudi Sani Bečirović, ki pa je igral le osem minut in se znova poškodoval. V prvem polčasu, ko so si slovenski prvaki že priigrali deset točk naskoka, je bil razigran Edo Murić, ki je dal 13 točk, v drugem delu, ko so gostitelji razbili hercegovsko moštvo, pa sta bila najbolj razpoložena Zvonko Buljan, ki je dal na koncu 20 točk, in Jaka Klobučar, ki je 17 točkam dodal še devet podaj.

Že po nekaj minutah Cedevita praktično odločila tekmo
Cedevita je že v uvodnih minutah tekme povedla za deset točk (12:2). Zmaji so bili tako že po nekaj minutah pred novim porazom in Zagrebčani, ki so v garderobo odšli s prednostjo 17 točk, so nato nekoliko popustili, tako da je v drugem polčasu Olimpija celo omilila visok poraz.

V zadnjem obdobju nizajo zmaji poraz za porazom, igralci, predvsem tujci, pa so praktično vsi v zelo slabi formi. Tokrat sta bila razigrana le dva – Alen Omić je dal 20 točk in ujel deset odbitih žog, Dino Murić pa je pristavil 18 točk.