Krka je drugič osvojila Ligo ABA 2. Najboljša je bila tudi v premierni sezoni 2017/18. Po enkrat so zmagali Sixt Primorska, Studentski centar iz Podgorice in lani srbski Zlatibor. Foto: www.alesfevzer.com

Končni zmagovalec domžalskega turnirja Krka bo v prihodnji sezoni znova nastopal v elitni Ligi ABA. Osmoljenec današnjega finalnega obračuna, ekipa Helios Suns, ima še vedno možnost, da se na višjo raven regionalnega tekmovanja uvrsti na kvalifikacijah.

Krka je na 16 tekmah v tej sezoni Lige ABA 2 doživela tri poraze. Manj jih ima le moštvo Helios Suns, ki je danes izgubilo šele drugič.

To je bil sedmi dvoboj Krke in Heliosa v tej sezoni v treh različnih tekmovanjih. Skupni rezultat je 3:3, ena tekma v pokalu Spar pa se je končala z neodločenim izidom.

Helios je povedel s 4:0, Krka pa je potrebovala kar štiri minute za prvi koš, zadel ga je Rok Stipčević (4:2). Domžalčani so podvojili prednost (8:4). Krka se je Domžalčanom približala (12:10) in jih pozneje tudi ujela (14:14). Austin Luke je prvo četrtino končal s trojko za Domžale (17:14).

Drugo četrtino so Novomeščani začeli z delnim izidom 0:9, s tem so prevzeli vodstvo (17:23). Krka je imela še naprej pobudo, povedla je z dvomestno prednostjo (20:30). Domžalčani so do polčasa znižali zaostanek na tri točke (35:38).

Na začetku tretje četrtine so Domžalčani znova prevzeli vodstvo (41:40), a to ni trajalo dolgo. Krka je namreč ves čas imela manjšo prednost, v zadnjo četrtino pa je vstopila s štirimi točkami prednosti (49:53).

V zadnjem delu je Krka na krilih Stipčevića brez težav ohranjala prednost, Novomeščani so znova vodili za deset točk (52:62). A Domžalčani se niso predali, nasprotnikom so se približali na le tri točke zaostanka (71:74). Niko Bačvić je poskrbel za izenačenje (76:76). Lovro Buljević je nato zadel dva prosta meta in Helios je 17 sekund pred koncem rednega dela vodil (78:76). Krka je imela napad, Stipčević pa je po tem, ko so nad njim storili osebno napako, zadel oba prosta meta (78:78).

Zmagovalca je odločil podaljšek – Luke je neuspešno polagal za zmago Heliosa, tako da se je na koncu slajše smejala Krka (82:83).