Jaka Klobučar je dosegel 11 točk. Foto: SPS/ABA
Košarkarji Krke dosegli nujno zmago

Izid je bil izenačen le na začetku (2:2), nato pa so pobudo prevzeli favorizirani Novomeščani, ki so šli na prvi odmor z osmimi točkami prednosti. Dolenjci so v nadaljevanju zanesljivo držali vodstvo, nekoliko so popustili le v tretji četrtini, ko so se gostje približali na pet točk zaostanka (50:45).

A Krka je nato stopila na plin, v 34. minuti ušla na +17 (65:48) in tekma je bila odločena. Smiljan Pavić je bil z 12 točkami najboljši strelec slovenskih prvakov. Ker je na drugi tekmi Ural porazil Tofaš v gosteh, morajo krkaši v zadnjem krogu za napredovanje med 16 na domačem parketu premagati Turke.