Jure Lalić, Krka
Druga zmaga Krke zapored

Zmaji so v dvorani Krešimirja Čosića razen uvodnih minut zaostajali ves čas in nikakor ne najdejo poti iz krize. Po košu Ivana Marinkovića so gostitelji v 13. minuti povedli za osem točk (22:14), v 16. minuti pa je bilo po akciji Filipa Kraljevića že 28:19. Ob polčasu so Ljubljančani zaostajali za 11 točk (38:27), slabo pa odprli tudi drugi polčas in po prejeti trojki zaostajali za 14 točk (41:27). Od tedaj naprej so gostitelji, ki so v prejšnjem krogu v gosteh na kolena spravili tudi evroligaško Cedevito, Olimpijo ves čas držali na varni razdalji.

Zdelo se je, da zmaji nikakor ne morejo zmanjšati zaostanka in se tekmecu resno približati. Napak v napadu in nespametnih metov je bilo preveč. Po ukradeni žogi in zabijanju Marka Ramljaka je bilo tako dobre tri minute pred koncem +13 za gostitelje (65:52). Za gostitelje je največ točk dosegel Glenn Cosey (16 točk), pri zeleno-belih je bil edini dvoštevilčen Ronalds Zakis (11). Olimpijini košarkarji, ki jih zdaj čakata dve gostovanji (v sredo v Bilbau v Španiji, v nedeljo v Celju pa slovenski derbi s Tajfunom) so igrali brez kapetana Saše Zagorca.

"Moramo nadaljevati delo"
"Bila je trda in čvrsta tekma. Videli smo veliko napak na eni in na drugi strani, ampak vse je bilo v žaru boja. Obe ekipi sta veliko energije potrošili na obrambi in skoku. Na koncu moramo čestitati Zadru za zasluženo zmago. Bili so boljši nasprotnik skozi celotno srečanje in lahko jim samo čestitam. Naredili smo preveč napak v obrambi in napadu. Imamo nekaj težav s samozavestjo, saj smo psihološko nekoliko padli po porazih. Imamo mlado ekipo in nič drugega nam ne preostane, kot da nadaljujemo delo. Več pozornosti bomo morali nameniti tudi psihologiji, da se fantje sprostijo in pokažejo to, kar znajo,"
je po tekmi povedal trener Gašper Potočnik.

Krka nadgradila zmago pri Partizanu v prejšnjem krogu
Krka je "čudežno" zmago prejšnji teden pri Partizanu (69:70) nadgradila z domačo zmago nad MZT-jem (72:68). Novomeščani so po težavah v prvem polčasu drugega odlično odprli in z delnim nizom 9:0 povedli z 38:37 v 25. minuti. Krka je nato prevzela nadzor nad tekmo in tako rekoč ves čas diktirala ritem igre.

Katnić prinesel vodstvo za sedem točk
18. točka Jureta Lalića je prinesla prednost za šest točk (57:51) v 33. minuti, ki pa jo je MZT s trojko Edija Sinadovića v 37. minuti izničil (62:62). A Krka je vrnila udarec in po treh prostih metih Dušana Katnića dobri dve minuti pred koncem imela dovolj veliko prednost sedmih točk (69:62). Lalić je bil na koncu prvi strelec tekme z 20 točkami, po 12 sta jih dodala Katnić in Ive Ivanov.

Tajfun v nedeljo gosti hrvaškega evroligaša Cedevito.