Jerome Jordan je bil s statističnim indeksom 32 osrednje ime dvoboja v dvorani Leona Štuklja. Tekmo je končal z 19 točkami (ob metu iz igre 8/10) in 9 skoki. Foto: Uroš Hočevar
Klemen Prepelič
Obetavni Klemen Prepelič (22 točk) ni mogel preprečiti poraza Heliosa. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Novi organizator igre Mustafa Abdul Hamid je v prvi četrtini dosegel osem točk, od tega dve trojki. Helios je v tem obdobju igre zadel le eno trojko od osmih poskusov, v drugi četrtini pa mu je met iz razdalje stekel in je vendarle vzpostavil ravnotežje, čeprav je bil skok krepko na strani Krke (na koncu 43:25).

Pri zaostanku 60:49 je imel Helios dva napada, da razliko zniža pod 10 točk, toda novomeški košarkarji so kaznovali njihovo nespretnost in z delnim izidom 9:0 ušli na 69:49. V tem nizu je Zoran Dragić dosegel trojko, prvi strelec tekme Jerome Jordan (19 točk) pa se je izkazal z zabijanjem na odbito žogo in zadetim dodatnim prostim metom. Prvi strelec tekme je bil Klemen Prepelič, ki je za Helios dosegel 22 točk ob metu iz igre 7/14.

Zlatorog ostaja na dnu lestvice
Zlatorog Laško je v Nišu po prvi četrtini zaostajal že za 15 točk, toda do polčasa so se Radničkemu povsem približali. V tretji četrtini so dosegli le 10 točk in gostitelji so si priigrali varno zalogo za zadnjo četrtino. David Simon je dosegel 26 točk in zbral 13 skokov. Pri Zlatorogu je Alen Omić dosegel 24 točk ob metu iz igre 11/14.

Prvi poraz Maccabija
Zagreb je z 81:74 presenetil Maccabi. V 37. minuti je izraelska ekipa zaostajala le za točko, toda Zagreb je z delnim izidom 7:0 odločil dvoboj. Krunoslav Simon je v tem nizu prispeval pet točk, skupno pa je bil 26-letni hrvaški branilec s 26 točkami in 7 skoki prvi igralec tekma.

Oslabljeno Union Olimpijo čaka v nedeljo težko gostovanje pri Partizanu.