Jaka Klobučar je bil z 11 točkami skupaj z Matejem Rojcem najboljši strelec Krke. Foto: Aleš Fevžer

Novomeščanom je v prvi četrtini dobro kazalo, saj so do 9. minute držali korak z domačimi (20:20). Nadaljevanje je pripadlo Uralu, ki si je do odmora priigral sedem točk naskoka, v 19. minuti pa je imel najvišjo prednost na tekmi (47:31).

Lapornik znižal na -6, nato pa mrk
Krka je v drugem polčasu pokazala boljši obraz. Vztrajno je lovila gostitelje in se v 26. minuti približala le na -3 (52:49). Domači so na to odgovorili z desetimi zaporednimi točkami. Krkaši so se znova približali dobri dve minuti pred koncem po košu Luke Lapornika, ki je znižal na 74:68. A Dolenjci nato niso dosegli niti koša, tako da je zmaga ostala v Sibiriji.

Klobučar in Rojc najboljša krkaša
Pri varovancih Aleksandra Džikića, ki ni mogel računati na poškodovanega Eda Murića, sta se strelsko najbolj izkazala Jaka Klobučar in Matej Rojc, ki sta dosegla po 11 točk.

Krka bo v naslednjem krogu 10. decembra gostila madžarski Fortress Jaszberenyji, ki ga mora premagati, če še želi ostati v igri za napredovanje v osmino finala.