Tekmo je odločil Kevin Durant. Foto: EPA
Kobe Bryant
Kobe Bryant (20 točk, met 9/25) se v končnici ni izkazal. Foto: EPA
Na Kevina Garnetta v nasprotju z drugo tekmo soigralci tokrat niso pozabili. Veteran je dosegel 27 točk (12/17) in zbral 13 skokov. Foto: EPA

V končnici sta stvari v svoje roke prevzela Kevin Durant in James Harden, ki sta dosegla vseh 9 točk Gromovnikov. Prvi strelec srečanja Durant (22) je odločilni koš prek Paua Gasola zadel 18 sekund pred koncem. V zadnjem napadu Metta World Peace žoge iz avta ni mogel spraviti do Bryanta, tako da je trojko sprožil Steve Blake in zgrešil iz precej čistega položaja s kota igrišča.

Poleg Duranta sta bila pri Oklahomi, ki je izenačila svoje najmanjše število točk v sezoni, "dvomestna" še Russell Westbrook (15) in Harden (13). Pri Lakersih sta po 20 točk dosegla Bryant in Andrew Bynum. Gasol je vknjižil 14 točk in 11 skokov. Lakersi so po zaostanku 0:2 v seriji nazadnje napredovali leta 2004 proti San Antoniu. Thunderji so dobili vseh devet serij v zgodovini, ko so vodili z 2:0.

7/27 iz igre do zadnjih dveh minut
V tesnem obračunu so Lakersi prevzeli pobudo na začetku zadnje četrtine in si sedem minut pred koncem priigrali do takrat najvišje vodstvo na tekmi - 69:63. Trener Thunderjev Scott Brooks je v igro vrnil Westbrooka, kar pa nerazpoloženemu napadu gostiteljev ni pretirano pomagalo. Še dve minuti pred koncem je Oklahoma v drugem polčasu iz igre metala 7/27 in izgubila osem žog.

V končnici izjemna obramba Thunderjev
V zadnjih dveh minutah je bila na parketu povsem druga ekipa. Najprej je položil Harden (70:75), v obrambi pa je Durant opravil odlično delo pri Bryantu in v naslednjem napadu z zabijanjem znižal na 72:75. Westbrook je z agresivno obrambo izsilil napako Lakersov, Harden pa je v naslednji akciji blokiral met Bryanta in 56 sekund pred koncem v protinapadu položil za 74:75. Bryant je nato zgrešil trojko, Thunderjem pa je v naslednjem napadu zmago zagotovil Durant.

Trojka Celticsov z dvojčki +20/+10
Boston je v Philadelphii s 107:91 nadigral 76-erse in povedel v seriji z 2:1. Kevin Garnett je dosegel 27 točk in 13 skokov, poškodovani Paul Pierce 24 točk in 12 skokov, Rajon Rondo pa 23 točk in 14 podaj. Tri dvojne dvojčke 20/10 so košarkarji istega moštva nazadnje dosegli leta 2008 (Bryant/Gasol/Odom).

Celticsi so pobudo prevzeli v drugi četrtini, ki so jo dobili z 32:16. Garnett, ki je iz igre metal 12/17, je v tem delu prispeval 13 točk. Srečanje je bilo dokončno odločeno v 3. četrtini (29:17).