Sofoklis Schortsanitis je prispeval 10 točk, iz igre je metal 4/5. Foto: Uroš Hočevar
Alen Omić
Alen Omić je bil z desetimi točkami najboljši strelec Laščanov. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič

Uvod v tekmo je bil presenetljiv. V uvodnih minutah so zadevali le Laščani in v peti minuti je bil izid 2:9, v sedmi pa po trojki Jake Brodnika že 4:14. To je bil trenutek, ko je bilo neresnega pristopa v domači vrsti konec. Gostitelji so v nadaljevanju prve četrtine košarkarjem Zlatoroga dovolili le še točko, sami pa so jih dosegli 15 in imeli že ob prvem odmoru prednost po polaganju Liorja Eliyahuja (19:15). To so v drugi četrtini počasi višali in ob odmoru je Maccabi vodil že z 41:25.

Gostitelji v zadnji četrtini znižali ritem
V tretji četrtini je bila za slovensko ekipo možna celo prava katastrofa. Gostitelji so prednost vztrajno višali in prav po 30 minutah je bilo na semaforju že 70:36. Razigrana sta bila Theodoros Papaloukas in David Blu. Trener Laščanov Ivan Sunara ni našel recepta, da bi gostje poraz vsaj malo omilili. V zadnji četrtini je razlika najprej narasla na 40 točk, nato pa sta obe moštvi čakali na konec neenakovrednega dvoboja. Pri Laščanih je Alen Omić dosegel 10 točk, a je iz igre metal le 5/14.

Že v soboto bo Maccabi gostil Krko, Laščane pa v nedeljo čaka tekma doma z Union Olimpijo.