Ljubljančani so zapravili že dobljeno tekmo. Foto: BoBo
Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović je bil tokrat eden Krkinih junakov. Foto: BoBo

Če so bili zmaji v sredo v 3. krogu Evropskega pokala že v izgubljenem položaju in so nato proti Szolnokiju izvlekli veliko zmago (80:86), so bile vloge tokrat zamenjane. Union Olimpija je prišla v prvem polčasu do prednosti s 36:18, ki pa jo je z nespametno igro v zadnji četrtini zapravila. Le vprašamo se lahko, kakšna Olimpijina "izvedba" nas čaka v torek, ko v okviru Evropskega pokala v Stožice prihaja Zenit St. Peterburg. Košarkarji Krke so v Sofiji prav tako po napeti končnici zlomili novinca Levskega (68:70).

Olimpija ambiciozno odigrala prvi polčas
Varovanci Aleša Pipana so v prvem polčasu kmalu prevzeli pobudo in že v 14. minuti po prostih metih Gregorja Horvata prišli do velike prednosti 18 točk (36:18). Gostitelji so ukradli kar devet žog do polčasa, stekel je tudi met (za tri točke 7/16). Sasu Salin je dosegel tri trojke. Gostje so še do polčasa znižali na znosnih 14 točk zaostanka, resneje pa začeli ogrožati gostitelje v zadnji četrtini.

Neverjeten razplet v zadnji četrtini
Metalac je zadnjo četrtino odprl z delnim nizom 8:0, po trojki Dušana Kutlešića pa v 37. minuti tudi povedel s 64:66. Olimpija prve štiri minute ni dosegla niti točke. Mirza Begić, ki je pravzaprav kot edini od gostiteljev v drugem polčasu držal korak z nasprotniki (dosegel je 14 od skupno 16 točk) je s prostima metoma izenačil, na drugi strani pa je znova za vodstvo s 66:68 poskrbel Slobodan Dundjerski.

Novinec Prepelič že na prvi tekmi v tragični vlogi
Povratnik Klemen Prepelič je na drugi strani zadel le en prosti met, po skoku v napadu pa je oba v naslednjem napadu dosegel Blaž Mahkovic. Sledil je zadnji napad Metalca, ki ga je s košem ob osebni napaki po skoku v napadu za 69:70 končal Nikola Jevtović, prosti met pa zgrešil. Olimpiji je preostalo še osem sekund, vendar je Prepelič met za tri točke iz obupa zgrešil. Gostitelji so zadeli le 24 prostih metov od 43 poskusov.

Pipan: V igralcih je bilo videti neki strah
Aleš Pipan
, trener Uniona Olimpije: "V drugem polčasu smo igrali katastrofalno. Nismo znali izkoristiti dobrega prvega polčasa, v katerem smo si nabrali določeno prednost. V igralcih je bilo videti neki strah, ko so se Valjevčani začeli približevati. Nismo znali odgovoriti v zadnji četrtini. Drugače od tekme v Debrecenu smo odigrali katastrofalno v zadnji četrtini. Ekipa, ki zgreši devetnajst prostih metov, si preprosto ne zasluži zmage. Po tekmi EuroCupa smo se veliko pogovarjali o tej tekmi, opozarjali smo, kaj se lahko zgodi, a kot očitno nekaterim igralcem to ni prišlo do živega. Če je bila to dobra šola, je prišla pravočasno. Točke bomo morali nadoknaditi nekje v gosteh."

Vladimir Đokić, trener Metalca: "Naš klub je gostoval v Ljubljani po 35 letih. Čestitam Ljubljančanom za korektno igro in trenerju Pipanu, ki je zelo resen in dober trener. Ob polčasu sem igralcem dopovedoval, da moramo razmišljati o zmagi, a zgolj če odreagiramo boljše v skoku. Veliko tekem smo že izgubili. Nekaj z veliko razliko in nekaj tudi nezasluženo. Valjevo živi za košarko in vem, da bo naslednja tekma, ki bo prva domača za nas, vrhunsko obiskana."

Krka prizadejala Bolgarom peti poraz
Slovenski prvaki so težje od pričakovanj zmagali v Bolgariji, kjer so Levskemu prizadejali še peti poraz. Bolgari so od 12. minute tekme do 38. minute ves čas zaostajali. Krka si je priigrala največ sedem točk prednosti, prvič po košu Nebojše Joksimovića v 15. minuti (22:29).

Levski grozil vse do konca
Nato pa so po koših Dimitarja Dimitrova in Hrista Zaharijeva povedli s 65:62, a je Krka odlično odigrala zadnji del tekme. Najprej je s trojko izenačil Mirko Mulalić, nato pa je po protinapadu za novo vodstvo gostov poskrbel Chris Booker. Bolgari so nato v zadnjih sekundah tekme trojko za 68:69 zadeli prek Pavla Ivanova, a je bil s črte prostih metov dovolj zbran Joksimović. V zadnjih sekundah je zadel tri od štirih. Prvi strelec tekme je bil spet Malcolm Armstead z 19 točkami.