24-letni center Partizana Miroslav Raduljica je v Komunalnem centru odigral tekmo sezone. Foto: Liga ABA
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je tokrat zbral 10 točk. Foto: Liga ABA
Deon Thompson
Deon Thompson je bil tokrat najboljši Olimpijin strelec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Partizan v končnici zlomil Domžalčane

Ljubljansko zasedbo je pokopala katastrofalna tretja četrtina, ko so jim Zagrebčani nasuli kar 34 točk in prišli do vodstva za 21 točk (69:48). Preostalo je bilo samo še rutina. Pri gostiteljih je Marko Car dosegel 18 točk, Miro Bilan pa 17. Pri slovenskih podprvakih je bil najboljši Deon Thompson z 20 točkami.

"Presenečenje danes ni bilo mogoče"
Sašo Filipovski
, trener Uniona Olimpije: "Odigrali smo spodoben prvi polčas. Če odmislimo slab odstotek izvajanja prostih metov, smo bili v tem delu tekme dostojen tekmec. V drugem polčasu smo absolutno preveč popustili v obrambi in dobili preveliko število košev. Cedevita nas je nadigrala predvsem z izkušnjami in natančnostjo v napadu. Na položaju organizatorja igre smo nemočni, zato presenečenje danes ni bilo mogoče."

Spodbuden začetek, nato se je razigral Raduljica
Helios je zelo spodbudno začel obračun in po košu Klemna Prepeliča v 15. minuti povedel s 30:21. Ekipa Zmaga Sagadina je zadela kar pet trojk. Nato so srbski prvaki začeli svoj povratek in drugo četrtino končali z delnim izidom 14:0, Miroslav Raduljica je dosegel kar 19 točk v prvem polčasu. Partizan je v tretji četrtini takoj prišel do prednosti osmih točk, v 26. minuti je bilo po trojki Nemanje Jaramaza 40:51. Helios se je dokončno vrnil v igro tri minute pred koncem, ko je po košu Dražena Bubnića spet povedel (62:61).

Le ena trojka ni bila usodna za srbske prvake
Nato je 'na sceno' stopil Partizanov veteran Dušan Kecman in s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za nov preobrat (62:65), delo je nato z novimi petimi zaporednimi točkami dokončal Raduljica (31) za 62:70. To je bil peti poraz Heliosa v domači dvorani, Partizan je dosegel le eno trojko (1/12). Nekdanji Olimpijin mladinec Davis Bertans je bil po selitvi v Beograd že v ekipi črno-belih, a ni dobil niti minute.

Že včeraj je Cibona po sijajni predstavi v gosteh ugnala Krko, ki ni mogla biti zadovoljna z učinkom svojih novincev.