Jure Lalić je bil s 15 točkami najboljši strelec tekme, na koncu pa tudi mož odločitve. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Edo Murić, Krka
Edo Murić, ki je odlično igral na prvih treh tekmah Krke, tokrat ni bil razpoložen v napadu, a je Ljubljančan ukradel izjemno pomembno žogo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka doma porazila Cibono

Dalmatinec v dresu Krke, ki je v svoji karieri igral tudi za Cibono, je bil s 15 točkami tudi najboljši strelec tekme. 11 jih je pri vrsti Aleksandra Sekulića dodal Domen Lorbek, po devet pa Jakov Vladović in Jaka Klobučar. Pri zagrebških volkovih je bil najboljši s 14 Darryle Strawberry, Davor Kus pa jih je pristavil 11.

Dvorana Leona Štuklja tako ostaja še neosvojena v letošnji sezoni. Po izenačenem začetku tekme so Novomeščani odlično zaigrali v drugi četrtini in si priigrali kar 14 točk naskoka, nato pa so v zadnjih dveh minutah prvega polčasa popustili in Dustin Ware je Cibono, ki je igrala brez poškodovanih Tomislava Zubčića in Demonda Carterja, približal na 38:34.

V drugem polčasu so varovanci nekdaj odličnega košarkarja Veljka Mršića celo prevzeli pobudo, a so slovenski prvaki obdržali stik z gosti. V zadnji minuti je Uroš Lučić poravnal izid na 67. Cibona je nato zapravila napad, Lalić pa je izsilil osebno napako in bil nato dvakrat natančen s črte prostih metov. Po minuti odmora so Zagrebčani odigrali zadnji napad na Strawberryja, a ga je Lorbek prekinil z osebno napako, vendar Krka še ni bila v bonusu. Ko so aktualni hrvaški prvaki vnovič žogo poslali v igro, pa sta odlično reagirala Edo Murić ter Lorbek in ukradla žogo za tretjo zmago Krke v regionalni ligi.

Drugi slovenski predstavnik v regionalnem tekmovanju Union Olimpija v ponedeljek gostuje v Zadru.