Trener Maccabija David Blatt je lahko zadovoljen z nastopi svojih izbrancev v Ligi ABA. Foto: EPA
Bojan Krivec
Bojan Krivec je v 25 minutah le enkrat metal iz igre, zadel je met za tri točke. Foto: MMC RTV SLO

Novomeščani imajo le štiri zmage, v Ligi ABA nikakor ne ujamejo prave forme, ki so jo prikazali v Evropskem pokalu. Krka se je med prazniki okrepila s tremi igralci: 212 centimetrov visokim Dalmatincem Juretom Lalićem, ki je nadomestil Jeroma Jordana, Srbom Urošom Lučićem (207 cm), ki je prišel namesto Marka Djurkovića, ter ameriškim branilcem Benom Hansbroughom (namesto Jimmyja Baxterja).
Novinci navdušili
Lalić je bil prvi strelec tekme z 18 točkami in MVP srečanja s statističnim indeksom 24 (7/8 iz igre, 8 skokov), Hansbrough in Lučić pa sta bila s po devetimi točkami naslednja dva najboljša posameznika Novomeščanov.
Odličen začetek Krke
Srečanje so začeli zelo dobro, po dveh minutah so vodili že z 0:7. Zadela sta Jure Lalić in Jure Balažić, tri proste mete pa je dodal Benjamin Hansbrough. Gostitelji so odgovorili s serijo 8:0, štiri točke je prispeval Theodorus Papaloukas (12:11). Prvo četrtino je dobila Krka po trojki Simona Petrova ob sireni (15:17).
Mallet poskrbel za višjo prednost Maccabija
Na začetku druge četrtine sta bila Desmond Mallet in Devin Smith natančna izza črte. Razigrani Mallet je zadel trojko še pred odmorom (38:29).
Krka je na začetku nadaljevanja še držala priključek, Lučić je s trojko znižal na 42:36. Po treh četrtinah je Maccabi vodil z 52:40. Na začetku zadnje četrtine so gostitelji z delnim izidom 8:0 ušli na 60:43 in tekma je bila odločena.

Pilepić nerešljiva uganka za Domžalčane
Helios je bil nemočen v Širokem Brijegu (85:59). Domžalčani so katastrofalno odigrali prvo četrtino. Gostitelji so v sedmi minuti vodili že z 21:4. Čeprav so varovanci trenerja Zmaga Sagadina v drugih desetih minutah nekoliko popravili vtis in dobili ta del igre za točko, pa se je razlika v nadaljevanju znova povečala. Blestel je Fran Pilepić, ki je dosegel 26 točk ob stoodstotnem metu. Zadel je vseh pet poskusov za dve točki, izza črte 6,75 je metal 3/3, proste mete pa 7/7. Pri Heliosu je Earl Gay zbral 17 točk.

Zmaji v nedeljo v Laškem
Slovenski obračun med Zlatorogom in Unionom Olimpijo pa bo v nedeljo ob 18.00 v dvorani Tri lilije.

14. krog:
MACCABI - KRKA
77:57 (15:17, 23:12, 14:11, 25:17)
Mallet 18, Smith 14, Pnini, Eliyahu in Hendrix po 7, Papaloukas in Schortsanitis po 6, James 5, Scheyer 4, Burstein 3; Lalić 18, Lučić in Hansbrough po 9, Krivec, Balažič, Murić in Dragić po 4, Petrov 3, Rojc 2.

ŠIROKI - HELIOS DOMŽALE
85:59 (27:9, 16:17, 21:10, 21:23)
Pilepić 26, Ramljak 15, Vladović 9, Barač 8, Bilinovac in Sakić po 7, Planinić 6, Collins 4, Peršić 3; Gay 17, Bubnić 14, Pašalić 13, Čebular 8, Markovič 4, Jeftić 2, Prepelič 1.

ZLATOROG LAŠKO - UNION OLIMPIJA

MACCABI 15 14 1 +256 29 CEDEVITA 14 11 3 +174 25 PARTIZAN 14 10 4 +121 24 BUDUĆNOST 14 10 4 +46 24 ŠIROKI 14 7 7 +38 21 UNION OLIMPIJA 13 8 5 -11 21 RADNIČKI 14 7 7 -20 21 CIBONA 14 7 7 -39 21 ZAGREB CROATIA OS. 14 7 7 -41 21 CRVENA ZVEZDA 14 4 10 -22 18 KRKA 14 4 10 -58 18 HEMOFARM 14 4 10 -76 18 HELIOS DOMŽALE 14 3 11 -178 17 ZLATOROG LAŠKO 14 2 12 -190 16