Junak Olimpijine zmage je bil Domen Lorbek, ki je zadel pet trojk iz prav toliko poskusov, tri v zadnjih petih minutah. Foto: Foto: Mega Bemax/Ivica Veselinov
Domen Lorbek: Olimpija je bila najbolj pametna rešitev

Domen Lorbek, ki je pred dnevi okrepil ljubljansko zasedbo, je na začetku predzadnje minute zadel svojo četrto trojko na tekmi in poskrbel za štiri točke prednosti slovenskih prvakov (76:81). Aleksandar Lazić je na drugi strani povsem zgrešil met za tri, neuspešen je bil izza črte tudi Vlatko Čančar, ki je do polčasa dosegel 11 točk.

Strelski šov pa je nadaljeval Lorbek (trojke 5/5) in bil 44 sekund pred koncem spet uspešen pri metu za tri točke. Zmago je s svojo 20. točko (prvi strelec tekme) potrdil Jordan Morgan, ki mu je sredi tretje četrtine uspela poteza tekme, saj je izjemno atraktivno zabil (za izenačenje na 55).

Ob polčasu je Olimpija vodila s 46:48, potem ko je hitro nadoknadila začetni zaostanek devetih točk. Morgan in Gregor Hrovat sta do odmora dosegla po deset točk. Olimpijin met za tri točke je bil v prvih 20 minutah 6/10, na koncu pa 10/23. V skoku je bilo 41:38 za gostitelje.

Zmago je pokvarila le poškodba mečne mišice organizatorja igre Talorja Battla. Koliko časa bo Američan odsoten z igrišč, še ni znano.

V derbiju kroga je Budućnost v Beogradu presenetila Crveno zvezdo (75:79), tako da v jadranskem tekmovanju po štirih krogih ni več neporažene ekipe.