Tajfun se je v Beogradu odlično upiral Partizanu, ob polčasu in po tretji četrtini vodil za tri točke, vendar v zadnji četrtini igral slabšo obrambo in klonil z 89:85. Foto: Liga ABA

V zadnji minuti je Sandi Čebular, z 29 točkami najboljši strelec tekme, zadel dve trojki in Tajfun približal na 85:84. Pri izvajanju prostih metov so bili igralci Partizana natančni, tako da preobrata in s tem prve gostujoče zmage Tajfuna v Ligi ABA ni bilo.

Pri Partizanu, kjer zaradi poškodbe Edo Murić še vedno ne igra, je bil s 17 točkami najučinkovitejši Kevin Jones. Tajfun se je sicer odlično upiral in ob polčasu ter po tretji četrtini vodil za tri točke. V odločilni četrtini obramba ni bila najboljša in Partizan je v zadnjih desetih minutah dosegel 31 točk. S četrto zmago sezone (vse je dosegel na domačem parketu) se je na lestvici izenačil s Tajfunom.

Preostala slovenska jadranska ligaša bosta igrala v soboto. Union Olimpija bo poskušala krizno obdobje končati z domačo tekmo proti Mega Leksu, Krka pa bo gostila Cibono.