Deividas Gailius je bil s 16 točkami najboljši strelec Uniona Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je v Skopju dosegel 20 točk (met za dve točki: 5/7, za tri: 2/8), a to ni zadostovalo za zmago Krke. Foto: Aleš Fevžer

Szolnoki je letos prvič izgubil v svoji dvorani, lani pa je doma klonil le na dveh tekmah. Ljubljančani so na Madžarsko pripotovali neposredno iz Nemčije, kjer so v sredo v Evropskem pokalu izgubili v Ulmu. Madžarski prvaki so vodili vso prvo četrtino, Olimpijo pa je v 14. minuti prvič popeljal v vodstvo Jakov Vladović (20:22). Do konca prvega polčasa so gostje z agresivno obrambo povišali prednost na 28:36. V drugi četrtini je Olimpija prepričljivo dobila skok.

Nebojša Joksimović je šele v 4. minuti tretje četrtine dosegel prvi točki za Olimpijo, vendar tudi gostitelji niso bili učinkoviti, zato so Ljubljančani še naprej vodili (31:38). V 29. minuti so zeleno-beli vodili z najvišjo razliko na tekmi (42:56), a so gostitelji nato pred zadnjimi desetimi minutami igre znižali na 48:56. Olimpija je najboljšo predstavo pokazala prav v zadnji četrtini in za razliko od izgubljenih tesnih končnic na prejšnjih dvobojih tokrat zanesljivo zmagala.
Izjava po tekmi

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Dobro smo odigrali v obrambi, saj smo ustavili vse njihove najboljše strelce in met za tri točke. Nekaj težav smo imeli zgolj na začetku tekme, a smo se hitro prilagodili in odigrali tako, kot smo se zmenili v garderobi. Szolnoki doma vedno dosega visoko število točk, a tokrat smo jih z agresivno obrambo ustavili. Vsi moji igralci so šli na skok tako v napadu kot v obrambi. V zadnji četrtini smo ostali zbrani in to nam je prineslo zmago."

Krka sredi tekme zaostajala že za 14 točk
Drugi slovenski predstavnik, Krka, je bil poražen v Skopju. Makedonci so prekinili niz treh zaporednih porazov in bili boljši z 80:75, Novomeščani pa še naprej ostajajo brez zmage v gosteh. Krka, ki je igrala brez poškodovanega organizatorja igre Malcolma Armsteada, je dobila prvo četrtino (20:23), a nato v drugi dosegla le osem točk in ob polčasu zaostajala z 39:31.
MZT je v 25. minuti ušel na 50:36 in brez večjih težav pripeljal tekmo do konca. Slovenski prvaki so se v zadnji minuti sicer približali na 74:70, a je bil v končnici Damjan Stojanovski zbran s črte prostih metov, jih zadel vseh šest in poskrbel, da je zmaga ostala doma. Za Krko, ki je lani izgubila oba dvoboja proti MZT-ju, je Jasmin Hukić prispeval 20 točk.