Teemu Rannikko je zadel dve trojki iz treh poskusov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aron Baynes
Aron Baynes je prispeval 14 točk in 6 skokov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani so doživeli drugi poraz v Jadranski ligi, Cedevita pa se je s četrto zmago približala zmago približala vrhu.
Odličen začetek Cedevite
Spopad evroligaških ekip so bolje začeli gostje. Cedevita je hitro povedla s 7:2 po trojki Marquesa Oscarja Greena, pri 11:6 pa je Sašo Filipovski hitro vzel minuto odmora. Prave rešitve zmaji niso našli (8:16), slabo so metali izza črte (v prvem polčasu 2/7) in po tekočem traku izgubljali žoge.
Dve trojki Rannikka za priključek
Vse to se je poznalo pri lovljenju tekmeca, saj Cedevita ni dovolila, da bi se gostitelji približali na manj kot tri točke, večino prvega polčasa pa je bila razlika pet ali več. Šele tik pred odmorom sta Teemu Rannikko in Dražen Bubnić z natančnimi meti svoje moštvo približala na 30:33, Finec pa je ob koncu zadel še drugo trojko za 35:38.
Vodstvo zmajev ni dolgo trajalo
Gostitelji so bolje začeli drugi polčas, Dylan Page je bil natančen izza črte (46:46). Po drugi nešportni osebni napaki gostov je Olimpija po dveh prostih metih Jake Blažiča v 27. minuti sploh prvič na tekmi povedla (48:46). Odgovoril je razigrani Miro Bilan (8/9 za dve točki) s tremi zaporednimi koši (51:52). Po treh četrtinah so imeli izbranci slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića točko naskoka (53:54).
Dve trojki Salina
V 35. minuti je Klemen Prepelič zadel trojko, a je takoj odgovoril Vlado Ilievski (60:61). Sasu Salin je z dvema trojkama zapored Olimpiji zagotovil vodstvo s 66:65. Aron Baynes je dobil peto osebno napako štiri minute pred koncem, nakar je Cedevita znova pobegnila na pet točk, Bilan je zadel štiri proste mete.
Prepelič zgrešil ključna prosta meta
V zadnjo minuto so zeleno-beli vstopili s tremi točkami zaostanka, a je nato Prepelič zgrešil oba prosta meta, gostje pa so na drugi strani imeli bolj mirne roke. Kanček upanja je s trojko tik pred koncem obudil Blažič (71:73), a je Predrag Šuput zadel zadnja prosta meta (na tekmi so gostje zadeli vseh deset) in potrdil zmago.

V petek Panathinaikos v Stožicah
Pri zeleno-belih je bil najboljši Page s 15 točkami, pri gostih pa Bilan z 20. Ljubljančani bodo v petek v 3. krogu Evrolige gostili Panathinaikos, v Ligi ABA pa jih naslednji ponedeljek čaka gostovanje pri neporaženi Igokei.