Domen Lorbek je v Širokem Brijegu zbral 10 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka bo v šestem krogu prihodnjo soboto ob 19. uri gostila Budućnost. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Novomeščani so se hrabro borili, nekoliko slabše so igrali v tretji četrtini, ko so gostitelji nadoknadili zaostanek in izid obrnili sebi v prid. Odločilni koš je zadel Josip Naletilić, ki je v zadnji minuti zadel za 69:65.

Slab začetek, boljše nadaljevanje
Tekmo so bolje začeli domači, ki so povedli z delnim izidom 7:0, nato pa so Novomeščani izenačili na 9:9. Pri gostiteljih je bil v tem delu tekme prepričljiv Planinić, Smiljan Pavič je za Krko zbral štiri. V drugem delu tekme so krkaši prikazali bolj zbrano igro in že v samem začetku naredili delni izid 6:0 in povedli z 22:15. Domači pa se niso pustili, saj so se najprej približali na 20:22 in nato še na 25:26. Še vedno je dobro metal Planinić, ki je v prvem polčasu dosegel osem točk, ob polčasu so gostje vodili za +3, Domen Lorbek in Pavič pa sta skupaj dosegla 15 točk.

Široki v končnici mirnejši
Drugi polčas je bil na začetku v znamenju gostiteljev. Ti so se zbrali in izdatneje pritisnili na plin. Novomeško ekipo so ujeli na 43. točki, ko je bil Marko Šutalo uspešen s prostimi meti, nato pa so prevzeli vodstvo s 46:43. Gostitelji so vodili do izida 58:58, ko je Lorbek zadel za dve in nato še prosti met. A so Hercegovci zadržali mirne živce, povedli na 61:58 in nato še 69:65, ko sta drug za drugim iz igre zgrešila Lorbek in Pavič. Domači so v razburljivi končnici znali zadržati mirne roke in so tako vknjižili drugo letošnjo zmago, Krka ostaja pri treh.