Deividas Gailius je v 25 minutah dosegel 20 točk. Foto: Aleš Fevžer
Cedric Jackson in Dino Murić
Dino Murić se je poškodoval ob koncu lanske sezone in se po dolgotrajnem okrevanju vendarle vrnil pod obroče. Foto: Aleš Fevžer
Union Olimpija nadigrala Radnićki

Najboljši strelec uvodnega obračuna 18. kroga Lige Aba, ki ga je Union Olimpija dobila s 85:56, je bil v Stožicah Deividas Gailius z 20 točkami v 25 minutah. Alen Omić je 14 točkam dodal deset skokov. Mlada Rupnik in Marinelli sta dobro razigravala ekipo in bila brez zgrešenega meta.

Razpoložena Olimpija si je z raznovrstno igro, natančnimi meti in dobljenim skokom že do polčasa (48:30) zagotovila visoko prednost, pri čemer so se z izjemo Cedrica Jacksona vsi, ki so stopili na parket, vpisali med strelce. Alex Stepheson je dosegel devet točk, podelil je tudi nekaj lepih blokad.

Po odmoru je 1.500 gledalcev zaploskalo Dinu Muriću, ki je zaigral prvič v tej sezoni. Koleno je zdržalo, v 20 miniutah je dosegel pet točk, zbral je tudi šest skokov. Krajša Olimpijana kriza na začetku drugega dela (tekmecu je uspel delni izid 0:7) ni bila usodna in do konca tretje četrtine je Olimpija razliko povišala na 28 točk. V zadnji četrtini ni dovolila srbski ekipi, ki je na trenutke delovala kot začetniška ekipa, da vsaj omili visok poraz.

Olimpija ima zdaj sedem zmag, toliko kot Radnićki in Krka, ki je izgubila proti Igokei (83:74). Ob polčasu je bilo 42:29 za Igokeo, Krka pa se je sredi zadnje četrtine približala na 69:65, vendar izkušena Jasmin Hukić in Sani Bečirović tokrat nista imela svojega dneva. Chris Booker je bil s 14 točkami najboljši strelec pri slovenskih prvakih.