Luka Dončić se je tudi na klopi večkrat pritoževal nad odločitvami sodnikov. Kyrie Irving je precej bolj mirno spremljal tekmo. Foto: AP

25-letni Ljubljančan je imel pred začetkom srečanja v American Airlines Centru govor na sredini parketa, potem ko je drugič zapored prejel nagrado za najboljšega igralca meseca na Zahodu.

Dončić se je pred začetkom tekme zahvalil navijačem za podporo v rednem delu sezone. Foto: AP

Manjkal je tudi Irving. Zaslužil si je počitek, potem ko je prvič po sezoni 2015/16 (na sedmi tekmi finala je Clevelandu zagotovil naslov v Oaklandu) igral kar na 31 tekmah zapored.

Hardy najbolje izkoristil ponujeno priložnost
Mavericksi niso imeli pravega vodje na parketu. Izgubili so kar 20 žog in zadeli le osem trojk iz 29 poskusov. Najboljši strelec je bil Jaden Hardy s 25 točkami.

V začetni peterki so bili Dante Exum, Derrick Jones jr., P. J. Washington, Tim Hardaway in Daniel Gafford. Nihče ni presegel 10 točk, saj v drugem polčasu niso več igrali.

Sasser in Metu blestela pri Pistonsih
Pistonsi so na zadnjem mestu Lige NBA. To je bila šele njihova 14. zmaga. Bili so motivirani in so dobili vse četrtine. Marcus Sasser se je izkazal s 24 točkami, Chimezie Metu pa je zadel štiri trojke iz petih poskusov. Motor igre Cade Cunningham je počival, prav tako je manjkal odlični center Jalen Duren.

23-letni Marcus Sasser se je rodil v Dallasu. Obiskoval je univerzo v Houstonu. Na lanskem naboru ga je izbral Memphis, a ga je v menjavi igralcev poslal v Detroit. Foto: AP

Detroit tik pred odmorom do prednosti
Mavericksi so zadnjič vodili s 34:33 sredi druge četrtine, nato pa so Pistonsi precej bolje končali prvi polčas in si zagotovili sedem točk naskoka ob odmoru (46:53).

Strelska suša pri Mavericksih v zadnjih štirih minutah in pol
Trener Dallasa Jason Kidd se je odločil, da bodo drugi polčas odigrali košarkarji, ki so imeli majhno minutažo med sezono. Brandon Williams, Olivier-Maxence Prosper, Josh Green, Dwight Powell in Hardy so začeli tretjo četrtino. Razigrani Sasser je nanizal 11 točk, dvakrat zapored je bil natančen izza črte in prednost Detroita je narasla na 14 točk sredi tretje četrtine (58:72).

52-letni Monty Williams je julija 2021 Phoenix popeljal v finale, kjer so Sunsi zapravili prednost z 2:0 v zmagah proti Milwaukeeju. Lani poleti se je preselil v Detroit, kjer pa ga čaka ogromno dela. Foto: AP

Tudi v zadnji četrtini je Kidd računal le na rezerviste, ki so se borili in znižali na 84:90 po trojki Hardyja šest minut pred koncem. V zadnjih štirih minutah in pol Mavericksi niso dosegli niti točke, Pistonsi pa so jih nanizali 11 in se veselili gladke zmage.

Kidd zadovoljen kljub porazu
"Nihče se ni poškodoval. Vsi igralci so dobili priložnost. Veliko dobrih stvari sem videl na tej tekmi," je povedal trener Kidd.

Najbolj navdušen je bil Sasser, ki je v rodnem mestu navdušil prijatelje in sorodnike: "Vedno sem želel odigrati tekmo Lige NBA v Dallasu, kjer so doma starši in številni prijatelji. Res sem zelo užival."

20 let po zadnjem naslovu najslabša sezona v klubski zgodovini
Varovanci Montyja Williamsa so končali niz šestih porazov, a vseeno jim ne bo uspelo preprečiti najslabše sezone v zgodovini kluba.

Sorodna novica "Pravi MVP" oziroma Dallas z javno kampanjo za izbor Dončića

Junija bo minilo 20 let od njihovega zadnjega naslova, ko so v nepozabnem finalu ugnali LA Lakerse s 4:1 v zmagah. Chauncey Billups, Richard Hamilton, Ben Wallace, Rasheed Wallace in soigralci so zasenčili Kobeja Bryanta in Shaquilla O'Neala.

Za konec rednega dela še gostovanje v Oklahomi
Mavericksi ostajajo pri 50 zmagah, v zadnjem krogu rednega dela pa bodo v nedeljo ob 21.30 gostovali še v Oklahomi. Zdaj je že jasno, da bodo naslednji konec tedna začeli prvi krog končnice v Crypto. com Areni v Los Angelesu proti Clippersom, ki so redni del končali na petem mestu. To bo že tretje srečanje teh dveh ekip v končnici v zadnjih petih sezonah. V letih 2020 in 2021 so bili boljši Clippersi.

Denver po presenetljivem porazu v San Antoniu padel na tretje mesto
San Antonio je senzacionalno premagal Denver s 121:120. Nuggetsi so s prvega mesta padli na tretje. Devonte Graham je dosegel odločilni koš po prodoru 0,9 sekunde pred zadnjim piskom sirene. Po minuti odmora aktualnim prvakom ni uspelo spraviti žogo v igro v petih sekundah in Spursi so se veselili odmevne zmage.

Motivirani Victor Wembanyama je zasenčil tudi Nikolo Jokića. Foto: AP

Nuggetsi so si zagotovili 23 točk naskoka na začetku tretje četrtine (55:78). Še deset minut pred koncem je prednost znašala 17 točk (90:107). San Antonio je zadnjo četrtino dobil s 34:20.

Novinec Victor Wembanyama se je veselil sredi parketa. "To je bila največja zmaga v letošnji sezoni," je kričal Francoz, ki je prispeval 34 točk in 12 skokov. Spursi ostajajo na zadnjem mestu Zahoda, a so z 21. zmago preprečili najslabšo sezono v zgodovini kluba. Leta 1997 so dosegli le 20 zmag.

"To je zares veliko razočaranje. V sredo smo premagali Minnesoto in se prebili na prvo mesto. Usodo smo imeli v svojih rokah. Pristop na tej tekmi res ni bil pravi in zdaj bomo verjetno tretji nosilci v končnici," je bil jezen trener Nuggetsov Michael Malone.

Oklahoma na prvem mestu pred zadnjim dnem rednega dela
Vodstvo je prevzela Oklahoma, ki je odpravila Milwaukee s 125:107. Janis Andetokumbo in Damian Lillard nista igrala pri Bucksih. Oklahoma bo v nedeljo gostila Dallas in z zmago bi si zagotovila prvo mesto na Zahodu.

Gobert popeljal Minnesoto na drugo mesto
Na drugem mestu je trenutno Minnesota, ki je premagala Atlanto s 109:106. Rudy Gobert je bil neustavljiv v Target Centru. Francoz je zadel vseh deset metov iz igre, zbral je 25 točk, 19 skokov in pet blokad.

Lakersi pridobili dve mesti
Obeta se zelo napet boj za mesta v kvalifikacijah za končnico na Zahodu. LA Lakersi so se zavihteli na osmo mesto z zmago v Memphisu (120:123). Obeta se izjemno napeta tekma zadnjega dne, ko bo New Orleans gostil Jezernike. Pelikani potrebujejo zmago za potrditev šestega mesta in neposrednega mesta v končnici.

Bradley Beal in Devin Booker sta se veselila pomembne zmage Phoenixa. Foto: AP

Phoenix v končnici do zmage v Sacramentu
Sacramento je vseskozi vodil proti Phoenixu, na koncu pa izgubil s 107:108. Kralji v zadnjih dveh minutah niso dosegli točk. Odločil je Jusuf Nurkić s prostim metom osem sekund pred zadnjim piskom sirene. V zadnjem napadu je zvezdnik Sacramenta De'Aaron Fox izgubil žogo.

Kralji so padli na deveto mesto in bi se v kvalifikacijah za končnico srečali z Golden Statom, ki je izgubil proti New Orleansu s 109:114.

Sunsi so si zagotovili najmanj sedmo mesto, v nedeljo pa morajo premagati Minnesoto in upati na poraz Pelikanov proti Lakersom.

V nedeljo zadnjih 15 tekem rednega dela
V petek je bilo v akciji vseh 30 ekip. V soboto bo prost dan, nato pa bo v nedeljo znova na sporedu 15 tekem. Na Vzhodu bodo vse tekme ob 19.00, na Zahodu pa ob 21.30.