Luka Dončić je 20 od 29 točk dosegel v drugem polčasu. Foto: AP

Luka Dončić je vpisal 75. trojni dvojček v karieri z 29 točkami, 13 podajami in 12 skoki. Na parketu je bil 41 minut, čeprav ni imel strelskega večera (10/24 iz igre, 2/11 za tri). Kyrie Irving se je izkazal s 27 točkami. Znova je blestel Daniel Gafford, ki je bil nezgrešljiv (6/6 iz igre), zbral je 13 točk, 11 skokov in 5 blokad.

To je bila četrta zaporedna zmaga Mavericksov, ki so izenačeni s Sacramentom na šestem mestu z 42 zmagami in 29 porazi. Ključna je bila odlična obramba v zadnji četrtini, ko so gostitelji dosegli le 17 točk. V drugem polčasu so zmogli le 39 točk.

Odlična predstava Markkanena ni pomagala Utahu
Utah je izgubil šest tekem zapored, skupaj pa kar 17 od zadnjih 20 srečanj in bo čez tri tedne končal letošnjo sezono.

Odlična predstava Markkanena ni bila dovolj za zmago Utaha. Foto: AP

Lauri Markkanen in Jordan Clarkson, ki v soboto nista igrala, sta se vrnila. Finec je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami, zadel je šest trojk. John Collins je prispeval 21 točk in 11 skokov, Collin Sexton pa je zbral 20 točk, trikrat je bil natančen izza črte. Clarkson je zgrešil vseh sedem metov iz igre, Kris Dunn je bil kaznovan z dvema tekmama prepovedi igranja po incidentu v soboto v Houstonu, ko je udaril Jabarija Smitha.

Gostitelji niso unovčili slabega prvega polčasa Dončića
Gostitelji so imeli v uvodni četrtini minimalno prednost. Tim Hardaway je s tremi trojkami držal priključek in po 12 minutah so Mavericksi zaostajali le za štiri točke (38:34).

Markkanen je do odmora prispeval že 20 točk, zadel je štiri trojke. Dončić nikakor ni našel ritma v napadu, zgrešil je vseh pet poskusov izza črte in dosegel le devet točk. Z desetimi podajami je razigral soigralce. Utah je imel le pet točk naskoka po koncu prvega polčasa (66:61).

Sredi tretje četrtine se je Dončić razigral. Zadel je dve trojki in poskrbel za vodstvo Dallasa (79:80). Tudi Irving je zadel dve trojki. Po 36 minutah je bil izid izenačen (88:88).

Daniel Gafford je znova dokazal, da je velika okrepitev. Center je poleg 13 točk zbral še 11 skokov in podelil pet blokad. Foto: AP

Pet minut suše usodnih za Utah
Devet minut pred koncem je Walker Kessler z atraktivnim zabijanjem znižal na 96:97, potem pa Utah pet minut ni dosegel niti točke. Obramba Dallasa je bila zelo dobra. Mavericksi so si z delnim izidom 12:0 zagotovili odločilno prednost. P. J. Washington je začel serijo s trojko, Dončić je nanizal šest točk in širi minute pred koncem se je tehtnica močno prevesila na stran Dallasa (96:109). Gostitelji se v končnici niso uspeli več nevarno približati.

Dončić končno zadovoljen z obrambo
"Obramba na zadnjih dveh tekmah je bila zelo dobra. Tako moramo nadaljevati. Pomembno je, da najdemo pot do zmage. Vsaka tekma je zdaj odločilna. Na vsako tekmo posebej se moramo osredotočiti, ne smemo že pogledovati proti končnici," je poudaril Dončić.

"Po prvi četrtini smo jih v vsaki četrtini zadržali pod 25 točkami. Po odmoru so se fantje dobro odvzali in tekmecu niso dopustili drugih priložnosti po zgrešenih metih. Pomembno je zaupanje med igralci in to na koncu prinese prave izide," je razmišljal trener Dallasa Jason Kidd.

"Tri četrtine smo igrali zelo dobro v napadu, potem pa smo popolnoma popustili. Žoga ni več dobra krožila. Nismo bili zbrani vseh 48 minut," je bil potrt Markkanen.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Sledita dve ključni gostovanji v Sacramentu
Dallas bo v torek in petek gostoval v Sacramentu. Kralji so tokrat odpravili Philadelphio s 108:96. Obe ekipi imata po 29 porazov in srečanji v Golden 1 Centru bosta dali številne odgovore.

"Čakata nas dve izjemno zahtevni tekmi. Nikoli ni lahko zmagati v Sacramentu. Navijači so zelo glasni. Moramo igrati agresivno od prve minute," je pogled proti dvema obračunoma s Kralji usmeril Dončić.

"Ta gostujoča serija je zelo pomembna. Moramo se boriti iz dneva v dan in zagtovo nam ne bo lahko. Moramo se držati naše igre in poiskati ključe do zmage," je dodal Gafford.

San Antonio šokiral Phoenix
Razlike na Zahodu so res majhne, Phoenix pa si je privoščil velik spodrsljaj. Zadnjeuvrščena ekipa Zahoda San Antonio je premagal Sunse s 104:102.

Odlični novinec Victor Wembanyama je spremljal tekmo s klopi zaradi zvina levega gležnja. Jeremy Sochan je zadel odločilno trojko pol minute pred koncem. Kevin Durant (29 točk) in Devin Booker (36 točk) v zadnjem napadu Phoenixa nista bila natančna izza črte.

De'Andre Hunter je bil junak nepozabnega večera v State Farm Areni. Foto: AP

Phoenix je izgubil dve mesti, prehitela sta ga Dallas in Sacramento. Ima tudi slabši medsebojni izkupiček z Lakersi, ki imajo na devetem mestu le še dva poraza več. Trener Frank Vogel je bil besen po nepričakovanem porazu.

Atlanta z izjemno vrnitvijo končala zmagoviti niz Bostona
Za presenečenje ponedeljkovega večera je poskrbela Atlanta, ki je premagala Boston s 120:118. De'Andre Hunter je zadel odločilno trojko 9,2 sekunde pred koncem. Hawksom je uspela največja vrnitev v zgodovini kluba.

Štiri minute in pol pred koncem prvega polčasa so imeli Celticsi 30 točk naskoka (38:68). Po devetih zaporednih zmagah je vodilna ekipa lige doživela nepričakovan poraz v State Farm Areni.

Že ob koncu prvega polčasa so Hawksi z devetimi zaporednimi točkami znižali na 56:74. Drugi polčas so začeli z delnim izidom 19:4 in prednost Celticsov se je ekspresno stopila (75:78). Wesley Matthews je s trojko poskrbela za prvo vodstvo Atlante na tekmi dve minuti in pol pred koncem (97:96).

Gostitelji so zadeli 18 trojk. Dejounte Murray je prispeval 19 točk in 15 podaj, prevzel je odgovornost po poškodbi najboljšega strelca ekipe Traeja Younga. Hunter je bil najboljši strelec Hawksov s 24 točkami. Bogdan Bogdanović je zadel štiri trojke in zbral 22 točk.

Tudi 37 točk Jaysona Tatuma ni bilo dovolj za zmago Bostona. "V drugem polčasu smo stopili s plina. Atlanta je ujela pravi ritem v napadu in ni jih bilo mogoče ustaviti. To je bil res zelo grenek poraz," je bil razočaran zvezdnik Bostona.

Tekme 25. marca:
UTAH – DALLAS
105:115 (41:37, 25:24, 22:27, 17:27)
Markkanen 34 (10/19 iz igre, 6/9 za tri, prosti meti 8/8), Collins 21 (9/16 iz igre, 2/5 za tri) in 11 skokov, Sexton 20 (3/6 za tri), Kessler 9, Hendricks 8, K. George 6, Clarkson 4 (0/7 iz igre) in 8 podaj, Sensabaugh 3; Dončić 29 (10/24 iz igre, 2/11 za tri), 13 podaj in 12 skokov v 41 minutah, Irving 27 (10/21 iz igre, 4/9 za tri), Washington 16, Gafford (6/6 iz igre, 11 skokov in 5 blokad) in Hardaway (3/9 za tri) po 13, Lively (9 skokov) in Jones jr. 6, Exum 3, Kleber 2.

CLEVELAND – CHARLOTTE 115:92
Niang (5/10 za tri), Allen (13 skokov) in Mobley po 17, Garland 15 in 10 podaj; Miller 24 (8/18 iz igre, 3/8 za tri), Bridges 13, G. Williams in Mann po 12.

ATLANTA – BOSTON 120:118
Hunter 24 (8/14 iz igre, 4/8 za tri), Bogdanović 22 (4/7 za tri), Murray 19 (8/22 iz igre, 2/9 za tri) in 15 podaj, Krejči 16 (4/7 za tri), Capela 14 in 12 skokov; Tatum 37 (13/26 iz igre, 2/7 za tri) in 8 skokov, Brown 24 (10/22 iz igre, 2/7 za tri), Porzingis 17 (7/14 iz igre), Pritchard 15.

NEW YORK – DETROIT 124:99
DiVincenzo 40 (14/23 iz igre, 11/20 za tri), Brunson 28 (10/20 iz igre, 3/7 za tri), McBride in Bogdanović po 13, Hart 11, 14 skokov in 10 podaj; Sasser 24 (7/18 iz igre, 1/6 za tri), Fournier 15, Fylnn in Wiseman (11 skokov) po 11.

TORONTO – BROOKLYN 88:96
Trent 18, Freeman Liberty 15, Agbaji 11; Schröder (7/15 iz igre, 1/7 za tri) in Watford po 19, Briges 13 (3/12 za tri).

CHICAGO – WASHINGTON 105:107
DeRozan 27 (9/22 iz igre), White 22 (6/20 iz igre, 2/11 za tri), Caruso in Dosunmu po 12; Poole 23 (8/20 iz igre, 4/12 za tri), Kispert 19 (6/18 iz igre, 3/10 za tri) in 12 skokov, Bagley 16, Holmes 14 in 15 skokov.

HOUSTON – PORTLAND 110:92
Ja. Green 27 (9/26 iz igre, 4/12 za tri), Landale 17 (6/6 iz igre) in 9 skokov, VanVleet 15; Banton 28 (11/21 iz igre, 2/9 za tri) in 11 skokov, Henderson 15, Camara 12.

SAN ANTONIO – PHOENIX 104:102
Sochan (18 skokov) in Vassell (11/24 iz igre) po 26, Collins 18, Wembanyama ni igral; Booker 36 (14/28 iz igre, 3/10 za tri), Durant 29 (12/17 iz igre, 4/6 za tri), O'Neale 12, Beal 9 (4/11 iz igre, 1/4 za tri).

DENVER – MEMPHIS 128:103
Jokić 29 (11/18 iz igre), 11 skokov in 8 podaj, Braun 17, Jackson 15, Strawther 14; Stevens 19, Pippen 17 (3/6 za tri), Jackson in Bane po 15.