Indiana je z 99:91 ugnala Miami. Na fotografiji Darren Collison (štiri točke v 24 minutah) in Goran Dragić (osem točk v 33 minutah). Foto: Reuters
Dragić se bo v nedeljo srečal z LeBronom Jamesom: Miami bo doma gostil Lakerse. Za slovenske ljubitelje košarka bo zelo zanimiv tudi današnji večer, saj bo Dončićev Dallas igral s prvim favoritom za naslov prvaka, Golden Statom. Foto: Reuters
Jimmy Butler je takoj osvojil srca navijačev Philadelphie. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je v 33 minutah dosegel osem točk in zbral tri podaje, Miami pa je izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah. Ob Evansu sta se pri Indiani izkazala tudi Bojan Bogdanović s 16 točkami in šestimi skoki in Domantas Sabonis, ki mu je uspel dvojni dvojček (15 točk in 12 skokov). Indiana je po prvi četrtini zaostajala z 18:27, v drugi četrtini pa je z delnim izidom 16:0 poskrbela za preobrat. Sredi predzadnje minute se je Miami približal na tri točke zaostanka (92:89), Victor Oladipo pa je odgovoril s trojko.

Himna mu je hitro zlezla pod kožo
Petkov večer v Ligi NBA je sicer zaznamoval predvsem debi Jimmyja Butlerja v Wells Fargo Centru. Ob zmagi Philadelphie nad Utahom (113:107) je Butler, ki je prejšnji teden iz Minnesote prestopil v Philadelphio, ob odličnem metu iz igre (12/15) dosegel 28 točk. Navijači so mu v zadnji minuti namenili stoječe ovacije, glasno so tudi prepevali klubsko himno. "Vzdušje je bilo izjemno. Himna ima nalezljiv refren, po tihem sem si jo prepeval, ko sem prišel v dvorano," je povedal Butler, ki je imel v statistiki tudi sedem podaj.

43 točk Irvinga in Davisa
Ob zmagi Bostona nad Torontom (123:116) je Kyrie Irving s 43 točkami postavil osebni rekord sezone. Kar 17 točk je dosegel v zadnjih osmih minutah in šestih sekundah rednega dela tekme. V podaljšku je s košem ali podajo sodeloval pri prav vsaki točki svoje ekipe. Kawhi Leonard je pri Torontu blestel z 31 točkami in 15 skoki. Tako kot Irving je 43 točk tekmecu nasul tudi Anthony Davis, njegov New Orleans pa je s 129:124 ugnal New York, kar je za Knickse četrti zaporedni poraz.

Liga NBA, tekme 16. novembra:
INDIANA - MIAMI 99:91
Evans 23 (5/7 za tri) in 10 skokov, Bogdanović 16, Sabonis 15 in 12 skokov, Joseph in Turner po 12; Richardson 28 (7/10 za tri), Whiteside 12 in 17 skokov, McGruder 11, T. Johnson 10, Ellington 9, Dragić 8 (3/8 iz igre, 0/3 za tri), 3 podaje in 1 skok v 34 minutah, Adebayo 8, Winslow 5.

BOSTON - TORONTO * 123:118
Irving 43 (18/26 iz igre) in 11 podaj, Tatum 21, Hayward 15; Leonard 31 in 15 skokov, Ibaka 21, Siakam 16.
* - po podaljšku
WASHINGTON - BROOKLYN 104:115
Howard 25 in 17 skokov, Beal 20, Oubre 18; Dinwiddie 25, Russell 23, Allen 16 in 12 skokov.

PHILADELPHIA - UTAH 113:107
Butler 28 (12/15 iz igre), Embiid 23, Redick 16; Mitchell 31, Ingles 14, Rubio in Favors po 13.

MEMPHIS - SACRAMENTO 112:104
Jackson 27, Conley in M. Gasol (15 skokov) 19; Fox 23 in 10 podaj, Hield 16.

MINNESOTA - PORTLAND 112:96
Wiggins 23, Rose 17; McCollum 18, Lillard 16. NEW ORLEANS - NEW YORK 129:124 Davis 43 (16/25 iz igre) in 17 skokov, Holiday 24 in 10 podaj, Randle 19 in 11 skokov; Hardaway 30, Burke 24.

Wiggins 23, Rose 17; McCollum 18, Lillard 16.

NEW ORLEANS - NEW YORK 129:124
Davis 43 (16/25 iz igre) in 17 skokov, Holiday 24 in 10 podaj, Randle 19 in 11 skokov; Hardaway 30, Burke 24.