Obramba New Orleansa je Luko Dončića ustavila pri osmih točkah. Foto: AP
New Orleans je doma dobil 10 od 13 tekem. Dallasu na gostovanjih ne gre, saj so zmagali le dvakrat na 11 tekmah. Foto: AP
Anthony Davis je podelil tudi pet blokad. Foto: AP
Paul George je bil junak večera v Brooklynu. 25 izmed 47 točk je Netsom nasul v zadnji četrtini. Foto: Reuters
Stephen Curry je znova blestel v Clevelandu, zadel je devet trojk iz 14 poskusov. Foto: Reuters
James je spal 11 ur pred tekmo s Spursi, saj je bil zelo utrujen. Ko je stopil na parket v zadnji četrtini, ga ni bilo mogoče ustaviti. Uprizoril je vrhunsko simultanko. Foto: Reuters

Anthony Davis in Julius Randle sta blestela v Smoothie King Centru, oba sta dosegla po 27 točk. V drugi četrtini sta zrežirala odločilno prednost (59:43), v tretji četrtini so jo gostitelji še povišali in v zadnjih 16 minutah so igrali rezervisti. Pelikani so tudi brez Nikole Mirotića zadeli 17 trojk, gostje pa 14 iz 46 poskusov.
19-letni Dončić je do odmora dosegel 7 točk, nato pa je zadel le še en prosti met. V drugem polčasu je bil zelo malo na parketu, saj je bila tekma odločena. Iz igre je metal 2/8, izza črte pa 1/4. Najboljši strelec Dallasa je bil Harrison Barnes s 16 točkami.

Mavericksov se je zelo poznalo, da so imeli v torek težko tekmo proti Portlandu, ki so jo dobili s 111:102. Na gostovanjih jim še ni steklo, imajo le dve zmagi in devet porazov, na domačem parketu pa so nanizali osem zmag zapored in tudi naslednje tri tekme bodo igrali v American Airlines Centru.
Pelikani so se pobrali po slabem začetku
Dončić je začel tekmo s košem že v 15. sekundi. Gostje so hitro našli pravi ritem v napadu in po trojki Wesleyja Matthewsa so si priigrali sedem točk naskoka (5:2) po dveh minutah in pol. Randle in Davis sta hitro poskrbela za izenačenje in Pelikani so imeli po 12 minutah minimalno prednost (32:31).
Dallas že v odmoru v velikih težavah
Darius Miller je na začetku druge četrtine zadel dve trojki zapored in Rick Carlisle je moral vzeti minuto odmora, ki pa ni pomagala. Tudi E'Twaun Moore je bil natančen izza črte in Pelikani so povedli že z 49:36. Dončić je nato odgovoril s trojko sredi druge četrtine za 51:43, a tudi zadnji dve minuti pred odmorom sta pripadli gostiteljem. Solomon Hill in Jrue Holiday sta s trojkama poskrbela za najvišjo razliko ravno ob polčasu (69:53).
Do odmora je Randle prispeval 22 točk in 11 skokov, Davis jih je 18. Dončić je v prvem delu dosegel 7 točk (2/8 iz igre).
Carlisle že 16 minut pred koncem izpraznil klop
V tretji četrtini Mavsi tri minute in pol niso dosegli niti točke. Pelikani so z delnim izidom 13:0 prišli do neulovljive prednosti. Cheick Diallo in Jrue Holiday sta z zabijanjema navdušila navijače. Štiri minute pred koncem tretje četrtine je bila tekma odločena (92:67) in Carlisle se je odločil, da pošlje v igro rezerviste.
Obramba Dallasa je bila razglašena tudi v zadnjih 12 minutah, ki so jih Pelikani dobili s 35:26 in se veselili 13. zmage v sezoni.

"Ni nam šlo od začetka do konca. Slab večer, ki ga moramo čim prej pozabiti in iti naprej. Ni opravičil, urnik je tak, kot je. Nocoj nismo bili na stopnji, ki smo jo vajeni," je povedal Barnes, trener Rick Carlisle pa je dodal: "Zdaj gremo domov, poskušali bomo čim bolj zaceliti rane in začeti znova."
Naslednjo tekmo bo Dallas igral doma v noči na nedeljo proti Houstonu.
George s 25 točkami v zadnji četrtini zrežiral preobrat
Izjemno tekmo so videli gledalci v Brooklynu, kjer so Netsi izgubili proti Oklahomi s 112:114. Paul George je 25 izmed 47 točk dosegel v zadnji četrtini, ki jo je Oklahoma dobila kar z 39:19. Brooklyn je zapravil prednost 23 točk (88:65) 16 minut pred koncem.
Westbrook prehitel legendarnega Kidda
Izjemni George je zadel odločilno trojko 3,1 sekunde pred zadnjim piskom sirene. Russell Westbrook je dosegel 108. trojni dvojček kariere (21 točk, 17 podaj in 15 skokov). S tem je prehitel legendo Netsov Jasona Kidda na tretjem mestu večne lestvice Lige NBA.
Devet trojk Curryja v ponovitvi zadnjih štirih finalnih serij
Cleveland in Golden State sta igrala v zadnjih štirih finalih Lige NBA. Bojevniki so zmagali v letih 2015, 2017 in 2018, junija 2016 pa so Cavaliersi po zaostanku z 1:3 v zmagah prišli do edinega naslova v zgodovini kluba. 22 finalnih tekem je zdaj le še spomin, saj je Cleveland po odhodu LeBrona Jamesa v Los Angeles na dnu Vzhoda in tokrat ni imel nobene možnosti proti prvakom (105:129).
Cavaliersi so ob odmoru vodili s 64:58, nato pa so Bojevniki dobili tretjo četrtino s 37:22 in zadnjo s 34:19. Stephen Curry je zadel kar devet trojk in 14 poskusov in prispeval 42 točk, MVP zadnjih dveh finalnih serij Kevin Durant jih je dodal 25.
"To so bile zgodovinske tekme. Zelo verjetno si bom čez desetletje na kavču ogledal te tekme še enkrat. Vedno, ko smo stopili v Quicken Loans Areno, je bilo čutiti veliko napetost. Veliko se je spremenilo tu v pol leta," je pojasnil Curry.
James nasul Spursom 20 točk v zadnjih 10 minutah
Lakersi so prvič v tej sezoni premagali San Antonio (121:113). Jezerniki so dobili vse štiri tekme v Staples Centru v zadnjem tednu. Spursi so vodili večino srečanja, deset minut pred koncem pa je Luke Walton v igro poslal spočitega LeBrona Jamesa. Navijači so noreli na tribunah, ko je novi kralj Staples Centra nanizal 20 izmed 42 točk in zrežiral preobrat, ki ga je bil sposoben v tej dvorani narediti le Kobe Bryant.
Vse akcije so se vrtele okoli Jamesa, ki je zadel trojko z enajstih metrov, zabijal, polagal in v protinapadih našel osamljene soigralce. Spursi so bili popolnoma nemočni v zadnjih treh minutah, ki so jih Lakersi dobili kar z 20:9. Josh Hart je zadel dve trojki v končnici. Edina slaba novica za gostitelje je poškodba Brandona Ingrama, ki si je že po petih minutah zvil gleženj in se ni več vrnil. Ekipi se bosta zadnjič v letošnji sezoni srečali v petek v AT&T Centru v San Antoniu.

Tekme v sredo:
NEW ORLEANS - DALLAS 132:106
Randle (11/16 iz igre in 18 skokov) in Davis (10/20 iz igre in 9 podaj) po 27, Moore in Holiday 17, Miller 12, Diallo 10 in 10 skokov, Frazier 8, Clark 6, Hill in Johnson po 3, Okafor 2; Barnes 16, Matthews 15, Barea 14, Finney Smith in Powell (10 skokov) po 12, Brunson 11, Broekhoff 9, Dončić 8 (2/8 iz igre, 1/4 za tri), 6 podaj in 4 skoki v 22 minutah, Kleber 5, Jordan in Harris po 2.
CLEVELAND - GOLDEN STATE 105:129
Sexton 21 (3/3 za tri), Clarkson 17, Osman 16, Hood 15, T. Thompson 14 in 19 skokov; Curry 42 (9/14 za tri), 9 skokov in 7 podaj v 34 minutah, Durant 25, 10 skokov in 9 podaj, K. Thompson 16, Jerebko 11, Cook 10.
ORLANDO - DENVER * 118:124
Fournier 26 (6/10 za tri), Vučević 24 in 15 skokov, Gordon 19, Ross 17; Murray 31, Millsap 18, Hernangomez 14, Morris 13.
* - po podaljšku
ATLANTA - WASHINGTON 117:131
Collins 26 in 14 skokov, Bazemore 22, Young 14; Beal 36 (12/22 iz igre) in 9 podaj, Porter 20 in 11 skokov, Oubre 19.
BROOKLYN - OKLAHOMA CITY 112:114
Crabbe 22 (7/13 za tri), Harris 19, Russell in Dinwiddie po 17; George 47 (15/27 iz igre, 6/13 za tri) in 15 skokov v 37 minutah, Westbrook 21 (9/23 iz igre), 17 podaj in 15 skokov, Adams 15, Schröder 12.
TORONTO - PHILADELPHIA 113:102
Leonard 36 (5/6 za tri) in 9 skokov, Valančiunas 26, Ibaka 18; Butler 38 (15/27 iz igre) in 10 skokov, Redick 25, Embiid 10 in 12 skokov.
MEMPHIS - LA CLIPPERS 96:86
Conley 22, Green 19 in 11 skokov, Marjanović 19 in 8 skokov, Gallinari 17.
MILWAUKEE - DETROIT 115:92
Bledsoe 27, Antetokounmpo 15, Brogdon 14; Griffin 31, Jackson 15.
MINNESOTA - CHARLOTTE 121:104
Towns 35 (13/20 iz igre) in 12 skokov, Wiggins 26, Covington 17; Lamb (11 skokov) in Batum po 18.
LA LAKERS - SAN ANTONIO 121:113
James 42 (15/24 iz igre, 3/7 za tri), 6 podaj in 5 skokov v 40 minutah, Kuzma 22, Ball 14; DeRozan 32, Gay 31, Aldridge 21 in 9 skokov.