Luka Dončić se je čudil nekaterim sodniškim odločitvam. V končnici s soigralci niso odigrali dobro, obramba pa je bila slaba večino tekme in poraz je bil zaslužen. Foto: AP

Dallas je imel štiri dni odmora, Washington pa le enega, saj se je v petek veselil zmage v Oklahomi (99:101). Wizardsi so pravi specialisti za napete končnice, v tej sezoni so se že desetkrat veselili. To je bil drugi poraz Mavericksov v American Airlines Centru.

Dončić je bil na parketu 37 minut, zbral je še 10 podaj in 4 skoke. Izkazal se je tudi rezervist Trey Burke s 14 točkami. Kristaps Porzingis ni imel svojega večera (13 točk; 4/12 iz igre). Zelo se je poznalo, da je manjkal Jalen Brunson, ki si je v torek v Los Angelesu poškodoval levo stopalo. Manjkal je tudi Frank Ntilikina.

Bradley Beal je zadel prvih sedem metov iz igre. V končnici se je prelevil v podajalca. Foto: AP

Bradley Beal je bil najboljši strelec Washingtona s 26 točkami. V zadnjih dveh minutah sta odgovornost prevzela Kyle Kuzma (10 od 22 točk v zadnji četrtini) in Kentavious Caldwell Pope, ki sta oktobra lani osvojila naslov prvaka z LA Lakersi v mehurčku v Orlandu. V menjavi igralcev sta poleti prišla v Washington skupaj z Montrezlom Harrellom, v Los Angeles pa je odšel Russell Westbrook. Wizardsi so dosegli že 13. zmago in so prijetno presenečenje začetka sezone.

15 točk Dončiča v prvi četrtini
Obrambi nista bila v ospredju v uvodni četrtini. Dončić je zlahka prodiral v raketo, trikrat je bil natančen tudi izza črte. Prispeval je 15 točk, a to ni bilo dovolj za vodstvo Dallasa. Wizardsi so skoraj vsak napad učinkovito zaključili, razigran je bil Beal in po 12 minutah so imeli pet točk naskoka (36:41).

Mavericksi blesteli v drugi četrtini
Dončić je 41 sekund pred koncem prve četrtine odšel na klop, čutil je bolečine v levem kolenu. Njegovi soigralci so se razigrali na začetku druge četrtine, z delnim izidom 22:8 so povedli z 58:51. Trey Burke je blestel, tudi Porzingis je nekajkrat odlično odigral v obrambi. Latvijec je v zadnji minuti prvega polčasa z dvema košema poskrbel za prednost Dallasa z 69:61 ob odmoru.

Wizardsi precej bolj razigrani v drugem polčasu
Tretjo četrtino so precej bolje začeli gostje. Kyle Kuzma je zadel izza črte, dve trojki pa je dodal še Raul Neto, ki je bil pravo gonilo igre (81:83). Moštvi sta se večkrat izmenjali v vodstvu. Reggie Bullock je s trojko poskrbel za prednost Mavericksov po 36 minutah (93:91).

Zadnja četrtina je bila zelo izenačena, nobeni ekipi si ni uspelo priigrati prednosti, večje od šestih točk. Dončić je dve minuti pred koncem s polaganjem izenačil na 109:109.

Kyle Kuzma je zadel ključno trojko minuto in pol pred koncem. Foto: AP

Kuzma zadel ključno trojko
Beal je nato zgrešil, a je Daniel Gafford ujel odbito žogo in podal do Kuzme, ki je zadel trojko z desne strani. Jason Kidd je vzel minuto odmora in pripravil akcijo za Dončića, ki pa ni bil natančen pri metu za tri točke po koraku nazaj. Deni Avdija je na drugi strani prav tako zgrešil, znova pa je bil na pravem mestu Gafford in z zabijanjem je povišal na 109:114 minuto pred koncem.

Dallasu se je že zelo mudilo. Dončić je na levi strani opazil Tima Hardawaya, ki je s trojko znižal na 112:114. Mavericksi so pazili predvsem na Beala, ki pa je spretno podal do Caldwell-Popa, ki je zadel s petih metrov. Kidd je moral vzeti še zadnjo minuto odmora. Dončić je hitro znižal, vendar je Caldwell-Pope zadel oba prosta meta (114:118). Gostitelji so morali začeti akcijo izpod koša, Dončić je zgrešil trojko z desetih metrov, Kuzma pa je v zadnji sekundi z dvema prostima metoma potrdil zmago Washingtona.

"Nismo odigrali dobre tekme. Moramo biti bolje pripravljeni. Dobili smo skok in slabi smo bili v obrambi. Pustili smo jih preveč same. Napad sicer ni bil slab, a smo grešili odprte mete. Je pa odločilna bila obramba," je Dončić že obrnil pogled proti ponedeljku, ko bodo Mavereicksi gostili Cleveland. Cavaliersi so tokrat ugnali Orlando s 105:92.

Kuzma: V prvem polčasu smo tekmovali z Dallasom v hitri igri
"V prvem polčasu smo slabo igrali v obrambi, zato sem naredil nekaj sprememb ob odmoru. Zaigrali smo s precej več energije, nismo jim dopuščali lahkih košev," je bil zadovoljen trener Washington Wes Unseld.

Kuzma je dodal: "V prvem polčasu smo tekmovali z Dallasom v hitri igri. Nismo mislili na obrambo, le hitro smo želeli zaključevati akcije. To je njihov slog in s takim nadaljevanjem ne bi imeli možnosti za zmago."

Sunsi s 16. zaporedno zmago blizu klubskega rekorda
Phoenix, ki je izgubil tri izmed uvodnih štirih tekem sezone, je nadaljeval izjemen zmagoviti niz. Sunsi so se veselili 16. zaporedne zmage in lahko v torek v poslastici proti Golden State izenačijo klubski rekord iz sezone 2006/07. Brooklyn je po zelo slabem startu izgubil s 107:113.

Devin Booker in soigralci so zadnji poraz doživeli 27. oktobra. V torek bodo v obračunu najboljših ekip lige gostili Golden State. Foto: Reuters

Po gladki zmagi nad Knicksi v New Yorku v petek Sunsi niso bili prav nič utrujeni. Hitro so povedli z 2:8 in si sredi druge četrtine nabrali 20 točk naskoka (31:51). Zadnjo četrtino so Netsi dobili s 35:23, a to ni bilo dovolj za zmago.

Devin Booker je zbral 30 točk, Chris Paul pa 22. Pri vodilni ekipi Vzhoda je znova blestel Kevin Durant z 39 točkami. James Harden je dosegel trojni dvojček (12 točk, 14 podaj in 13 skokov), vendar je imel zelo slab met (4/15), zgrešil je vseh šest poskusov za tri točke.

Poraz Sixersov po dveh podaljških ob vrnitvi Embiida
Philadelphia je izgubila proti Minnesoti v pravem trilerju s 120:121 po dveh podaljških. Sixersi so bili v izgubljenem položaju že ob koncu prvega podaljška, a je Tyrese Maxey namerno zgrešil drugi prosti met, Andre Drummond pa je potisnil žogo skozi mrežico tik pred piskom sirene (113:113). V drugem podaljšku je odločilni koš dosegel Taurean Prince 4,8 sekunde pred koncem. Anthony Edwards je blokiral met Joela Embiida za tri točke ob pisku sirene.

Zvezdnik Embiid se je vrnil na parket, potem ko je počival kar devet tekem zaradi okužbe. Prispeval je kar 42 točk in 14 skokov. Pri Minnesoti je bil razigran D'Angelo Russell s 25 točkami.

Gabe Vincent je bil nepričakovani junak v United Centru. Foto: AP

Zmaga Miamija v United Centru
Zelo napeto je bilo tudi v United Centru, kjer se se srečali ekipi z vrha Vzhoda. Chicago je izgubil proti Miamiju s 104:107. V zadnji četrtini je rezervist Gabe Vincent dosegel 16 od 20 točk, štirikrat je bil natančen izza črte. Tyler Herro ni igral zaradi prehlada, a je imel odlično zamenjavo.

Knicksi končali zmagoviti niz Atlante
Atlanta je izgubila prvič po sedmih zaporednih zmagah. V ponovitvi obračuna prvega kroga končnice iz lanske sezone so Hawksi izgubili proti New Yorku z 90:99.

Derrick Rose in Kemba Walker sta poškodovana, tokrat pa sta se izkazala Alec Burks s 23 točkami in Evan Fournier, ki jih je prispeval 20. Knicksi so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 34:24. Najboljši strelec tekme je bil Trae Young s 33 točkami, ki pa mu tokrat ni uspel potopiti Knicksov, potem ko je imel junija pravi šov v Madison Square Gardnu.

Obe ekipi sta igrali tudi v petek. To se je precej bolj poznalo gostiteljem. Trener Nate McMillan je poudaril, da so imeli njegovi izbranci v drugem polčasu težke noge.

Tekme 27. novembra:
DALLAS – WASHINGTON
114:120 (36:41, 33:20, 24:30, 21:29)
Dončić 33 (13/25 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 4/7), 10 podaj in 4 skoki v 37 minutah, Burke 14, Kleber in Porzingis (4/12 iz igre) po 13, Hardaway 10, S. Brown in Finney Smith po 8, Bullock 7, Cauley Stein in Powell po 4; Beal 26 (10/14 iz igre) in 7 podaj, Kuzma 22 (7/14 iz igre, 3/6 za tri) in 9 skokov, Caldwell Pope 16 (5/9 iz igre, prosti meti 6/6), Gafford 14 in 10 skokov, Neto 13, Harrell 11, A. Holiday in Avdija po 7, Kispert 4.

PHILADELPHIA – MINNESOTA ** 120:121
Embiid 42 (12/23 iz igre, prosti meti 16/21) in 14 skokov, Harris 17, Maxey 15, Se. Curry 14; Russell 35 (13/25 iz igre, 6/10 za tri) in 8 podaj, Towns 28 (11/16 iz igre, 3/5 za tri), Edwards 19, Reid 13.