Cleveland je s 111:104 premagal Dallas, LeBron James je dosegel 17 točk, imel je tudi 10 skokov. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis
Kristaps Porzingis je že osmič v tej sezoni dosegel vsaj 30 točk. Tokrat je za zmago New Yorka nad Sacramentom (118:91) prispeval 34 točk. Foto: Reuters

Branilci naslova Lige NBA so z dvoštevilčno prednostjo prvič povedli dobre štiri minute pred iztekom tretje četrtine, ko je Nick Young zadel trojko za vodstvo 86:76. Kevin Duran se je po eni tekmi odsotnosti (poškodba noge) vrnil z 29 točkami, Klay Thompson je dosegel 23 točk, Stephen Curry 22 točk in 9 podaj, Draymond Green pa 10 točk, 10 skokov in 7 podaj. Golden State je na vsaki od zadnjih šestih zmag tekmeca ugnal z vsaj 17 točkami razlike, napadalni ustroj pa je v povprečju dosegal po 122,8 točke.

Hardnovih 38 za zmago Houstona
Houston, ki ima na vrhu zahodne konference isti izkupiček zmag in porazov kot Golden State (11 zmag, 3 porazi), je s 111:96 ugnal Memphis. Na prvih dveh "soočenjih" v letošnji sezoni je bil Memphis boljši, tokrat pa je že začetek tekme nakazal, da bo drugače, saj so Rocketsi s tremi zaporednimi trojkami povedli z 9:0 in vodstva niso več izpustili iz rok. James Harden se je izkazal z 38 točkami, zadel je šest trojk. Že v prvem polčasu je Harden tekmecu nasul 22 točk.

Le 31 točk začetne peterke Sacramenta
Cleveland je bil s 111:104 boljši od Dallasa, ene najslabših ekip sezone. To je bila edina gostujoča zmaga sobotnega NBA-večera. Kevin Love je dosegel deveti dvojni dvojček sezone (29 točk in 15 skokov), LeBron James in J. R. Smith pa sta dodala po 17 točk. New York je s 118:91 ugnal Sacramento. Kristaps Porzingis je bil s 34 točkami, za kar je porabil 21 metov, prvi strelec, Courtney Lee pa je z 20 točkami postavil svoj rekord sezone. Pri Sacramentu je zatajila prva peterka, skupno je zmogla vsega 31 točk.

Ball ni mogel rešiti Lakersev
Novinec Lonzo Ball je postal najmlajši igralec v zgodovini Lige NBA, ki mu je uspel trojni dvojček. Košarkar Los Angelesa je dosegel 19 točk, ob tem pa je imel še 13 podaj in 12 skokov. A to ni pomagalo Lakersom, ki so v gosteh proti Milwaukeeju izgubili z 98:90. Ballu je izjemen dosežek uspel z 20 leti in 15 dnevi. Do zdaj je imel rekord LeBron James, ki mu je januarja 2005 trojni dvojček uspel ob starosti 20 let in 20 dni. Giannis Antetokounmpo je status prvega strelca sezone potrdil s 33 točkami.