Zach Randolph je poskrbel, da je Memphis ujel Dallas in Phoenix, s katerima se bori za vstop v končnico Lige NBA. Foto: Reuters
Tony Parker (San Antonio Spurs) - Grant Hill (Indiana Pacers)
Tony Parker je bil z 22 točkami prvi strelec vodilnega San Antonia, ki je dobil že šesto zaporedno zmago v Indianapolisu. Foto: Reuters
Chris Bosh in LeBron James (Miami Heat)
Chris Bosh in LeBron James sta bila preveč razpoložena za Toronto. Čeprav je "King" izgubil kar šest žog, je bil z 32 točkami (met iz igre 11/19), z 8 podajami in 7 skoki brez dvoma prvo ime tekme. Foto: Reuters

Memphis je tudi brez igralnega prispevka Bena Udriha slavil zmago v Denverju s 94:92 in se z izkupičkom 44 zmag in 30 porazov izenačil z Dallasom in Phoenixom, pri čemer so Sonca zaradi medsebojnih tekem zdrsnila iz območja končnice.

Trd pristanek, tesna zmaga
Grizliji so imeli buren dan, saj je že njihovo letalo trdo pristalo v osrčju Skalnega gorovja. Na koncu so v zadnjih minutah in sekundah reševali vodstvo in pomembno zmago. Ključni mož gostov je bil Zach Randolph z 20 točkami in 11 skoki, pri čemer je v 3. četrtini dosegel kar 13 točk. V zadnjih minutah se je izkazal Mike Conley (19 točk), ki je 35 sekund povišal prednost Memphisa na pet točk, česar Zlata zrna niso mogla več ujeti.

San Antonio do rekorda v Indiani
Derbi ponedeljkovega večera v Ligi NBA je prinesel dvoboj vodilnih moštev Vzhoda in Zahoda. Indiana na domačem parketu ni bila kos trenutno najbolj dominantnemu moštvu lige San Antoniu, ki je s prednostjo 26 točk prišel do 18. zaporedne zmage, kar je nov klubski rekord. Spursi so že po 1. četrtini vodili z 10 točkami, nato pa je prednost Teksašanov samo še naraščala. Izstopal je Kawhi Leonard, ki je zbral 13 točk in 11 skokov, predvsem pa je v obrambi ustavil Paula Georgea, ki je iz igre metal le 5/13 in izgubil pet žog.

Ostroge si želijo predvsem zdravja
"Odličen niz. To je bila dobra zmaga za nas. Želimo nadaljevati zmagoviti niz, a nas bolj skrbi nekaj drugih stvari: ostati zdravi, dobro končati redni del sezone in oditi v končnico s samozavestjo, s katero igramo v tem trenutku," je po rekordni zmagi povedal veteran Tim Duncan in razkril prvo skrb Spursov - zdravje, ki jih je pustilo na cedilu v lanskem velikem finalu.

Miami rutinirano izkoristil poraz Indiane
Neustavljive Ostroge trdno vodijo v Ligi NBA in imajo pred Oklahomo Cityjem tri zmage in pol prednosti, s čimer bodo prvi nosilec letošnje končnice. Na drugi strani so poraženi Pacersi izgubili 1. mesto Vzhoda, ki so ga prepustili dvakratnemu branilcu naslova Miamiju.

Vročica je sočasno na krilih razigranega LeBrona Jamesa (32 točk) brez pretiranih težav odpravila Toronto s 93:83.