Goran Dragić je dosegel 21 točk in 11 podaj, a petega zaporednega poraza Miamija ni mogel preprečiti. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je v NBA-karieri zbral že več kot 27 tisoč točk, 7.000 skokov in 7.000 podaj. Foto: Reuters
Kawhi Leonard
San Antonio je ob zmagi nad Brooklynom postavil klubski točkovni rekord sezone: 130 točk. Kawhi Leonard jih je prispeval 30. Foto: Reuters

Ob polčasu je bilo 61:38. Prednost Grizlijev, ki so zmagali že šestič zapored, je v drugem polčasu znašala že 30 točk, kar v tej sezoni ni uspelo še nobenemu nasprotniku Golden Stata. Sedem košarkarjev Memphisa je doseglo vsaj po 10 točk, najučinkovitejša sta bila Marc Gasol in Tony Allen. Golden State je prekinil niz štirih zmag, trener Steve Kerr pa je bil jasen: "Težko bi igrali slabše." Kevin Durant je bil z 21 točkami prvi strelec gostov. Stephen Curry (17 točk) in Klay Thompson (8 točk) sta imela met iz igre vsak po 4/14.

44 točk LeBrona Jamesa
Ob zmagi Clevelanda nad Charlottom (116:105) je blestel LeBron James. 44 točk (iz igre 17/24) je njegov rekord sezone, ob tem pa je imel še 10 podaj in 9 skokov. V zadnji četrtini je James dosegel 17 točk, v prvi pa že 7.000. podajo v karieri. Cleveland je imel iz igre 58-odstoten met, kar je najbolje letos. Izjemno razpoloženi so bili tudi strelci San Antonia in LA Clippersov. San Antonio je s 130:101 ugnal Brooklyn (Kawhi Leonard 30 točk), pri čemer je zadel kar 14 od 26 metov za tri točke. Po prvi četrtini je bilo 41:26. Clippersi (Chris Paul 20 točk in 20 podaj) so bili s 133:105 boljši od New Orleansa.

Dvojni dvojček Gorana Dragića
Goran Dragić je bil z Miamijem neuspešen v Chicagu (105:100). Slovenski košarkar se je izkazal z dvojnim dvojčkom: 21 točkam je dodal 11 podaj, a petega zaporednega poraza Miamija ni mogel preprečiti. Po njegovem polaganju in po košu Hassana Whitesida je bilo 13 sekund pred koncem 101:100, nato pa je Jimmy Butler (31 točk) s štirimi zadetimi prostimi meti odločil tekmo. Dwyane Wade, še v lanski sezoni igralec Miamija, je za Chicago dosegel 28 točk.