Goran Dragić je k zmagi Miamija prispeval 14 točk, 7 skokov in 2 podaji. Foto: Reuters

Dwyana sem v zadnjih letih videl dovolj, da vem, da lahko zadene zmagovite mete, ne glede na to, kako težki so. Vse to izhaja iz tekmovalnosti in dobre konkurence, ki iz njega izvlečeta absolutno najboljše.

Eric Spoelstra, trener Miamija
Dwyane Wade
Dwyane Wade je v Charlottu zadel prvi met za tri točke po decembru lani. Foto: Reuters
Paul George
Tudi Paul George je z Indiano izsilil 7. tekmo v seriji s Torontom. Foto: Reuters
Damian Lillard
Košarkarji Portlanda so se prek Los Angeles Clippersov uvrstili v 2. krog letošnje končnice. Foto: Reuters

Gostitelji so imeli zlato priložnost, da se z zmago na domačem parketu uvrstijo v 2. krog končnice, a je niso izkoristili. Odlično je sicer igral Kemba Walker, ki je bil s 37 točkami prvo ime tekme, a 25-letnik, ki je član Charlotta od leta 2011, ni imel primerne (strelske) pomoči soigralcev.

Pri Miamiju se je izkazal Dwyane Wade. Ustavil se je pri 23 točkah, na tekmi je zadel prvo trojko po decembru lani in tako prekinil niz 22 zaporednih zgrešenih metov za tri točke. Goran Dragić je na parketu odigral 32 minut, iz igre je metal 6/17, ob 14 točkah je zbral še 7 skokov in 2 podaji.

Wade zadel v ključnem trenutku
Miami je sicer na izenačeni tekmi manj kot minuto pred koncem vodil za dve točki, ko je Wade zadel za tri točke, kmalu zatem pa je prek Courtneyja Leeja zadel še s polrazdalje, kar je bilo dovolj, da je s svojo ekipo Charlotte zapustil zmagovito. Gostitelji so zaostajali ves drugi polčas, nikakor jim ni uspelo streti odpora ekipe s Floride, zamudili so izjemno priložnost, da bi se po 14 letih že uvrstili v 2. krog končnice. "Dwyana sem v zadnjih letih videl dovolj, da vem, da lahko zadene zmagovite mete, ne glede na to, kako težki so. Vse to izhaja iz tekmovalnosti in dobre konkurence, ki iz njega izvlečeta absolutno najboljše," je po tekmi dejal trener Miamija Eric Spoelstra.

Sedmo tekmo so izsilili tudi košarkarji Indiane, ki so na svojem parketu s 101:83 odpravili Toronto. Pri gostiteljih je največ točk zbral Paul George (21), pri gostih je (spet) razočaral DeMar DeRozan, ki je bil na peti tekmi sicer odličen. Tokrat jih je zbral zgolj osem.

Clippersi na dopustu
Od končnice pa so se morali posloviti košarkarji Los Angeles Clippers, ki so v gosteh izgubili šesto tekmo serije proti Portlandu. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti srečanja. Dobre pol minute pred koncem je Jamal Crawford zadel oba prosta meta in izid poravnal na 103:103. Mason Plumlee je nato za Portland izsilil osebno napako in z dvema zadetima prostima metoma svojo ekipo popeljal do vodstva s 105:103. Sezona Clippersov je visela na nitki, odgovornost je v svoje roke prevzel Crawford, ki pa meta za dve točki ni zadel. Po osebni napaki J. J. Redicka je Plumlee zadel drugega od dveh prostih metov za končno zmago s 106:103. Austin Rivers je sicer ob sireni metal z razdalje, a zgrešil.