Goran Dragić je bil vpleten v najprivlačnejšo akcijo tekme, ko je s sredine igrišča podal za
Goran Dragić je bil vpleten v najprivlačnejšo akcijo tekme, ko je s sredine igrišča podal za "alley-oop" zabijanje Dwyana Wada. Foto: Reuters
Draymond Green (Golden State Warriors)
Draymond Green je na zadnjih treh tekmah za prvake prispeval najmanj po 10 točk, skokov in podaj ter s tem izenačil klubski rekord, star 55 let! Foto: Reuters

Košarkarji Miamija so sredi tretje četrtine za gosti iz Indianapolisa zaostajali že za 18 točk (70:52), vendar je Dwyane Wade svoji ekipi v zadnji sekundi tekme priigral podaljšek. Na krilih naveze Wade-Chris Bosh, skupaj sta prispevala 58 točk, je Heat nato dosegel tretjo zaporedno zmago in sedmo na zadnjih devetih tekmah v Ligi NBA.

Goran Dragić je v 39 minutah, ki jih je prebil na igrišču, dosegel 13 točk, imel pa je pet skokov in štiri podaje, ob tem pa je tudi izgubil pet žog in napravil pet prekrškov. Manj priložnosti kot na prejšnji tekmi v Washingtonu je dobil Beno Udrih, ki v osmih minutah s tremi zgrešenimi meti iz igre ni dosegel točke, zato pa je zbral dva skoka in dve podaji.

Draymond Green v statistično zgodovino
Zgodba večera v Ligi NBA je pripadla prvakom Golden Statu, a ne najboljšemu košarkarju na svetu Stephenu Curryju, temveč njegovemu pomočniku Draymondu Greenu, ki je še na tretji tekmi zapored dosegel trojni dvojček. 13 točk, 15 skokov in 10 podaj je bil Greenov prispevek za novo zmago Golden Stata nad Charlottom s 111:101, MVP Curry je prvič po poškodbi odigral normalno minutažo in prispeval 30 točk.

Green je s tem dosežkom postal šele drugi igralec v klubski zgodovini, pri čemer je to Tomu Goli uspelo daljnega leta 1959/60, sočasno je Green tudi komaj drugi igralec s tremi zaporednimi trojnimi trojčki v zadnjih sedmih sezonah. Lani je Russell Westbrook v dresu Oklahome nanizal kar štiri trojne trojčke.

Tekme 4. januarja:
MIAMI - INDIANA 103:100 - po podaljšku
George 32, Ellis 17; Bosh 31, Wade 27, Dragić 13 (iz igre 6/12), 5 skokov in 4 podaje, 5 izgubljenih žog v 39 minutah, Udrih 0 (0/3), 2 podaji in 2 skoka v 8 minutah igre.

CLEVELAND - TORONTO 122:100
PHILADELPHIA - MINNESOTA 109:99
BROOKLYN - BOSTON 94:103
DETROIT - ORLANDO 115:89
MILWAUKEE - SAN ANTONIO 98:123
OKLAHOMA - SACRAMENTO 104:116
UTAH - HOUSTON 91:93
PORTLAND - MEMPHIS 78:91