Jaka Blažič je bil spet ključen Olimpijin košarkar. V zadnjih treh tekmah v Ligi ABA je dosegel kar 84 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija ujela zmagovit ritem

Ljubljančani so se po fantastični ponedeljkovi zmagi po treh podaljških proti Budućnosti tudi tokrat igrali z živci navijačev. V 27. minuti so si priigrali že osem točk prednosti (56:48), ki pa jih spet niso znali zadržati. Gostje so jih ujeli pri 64, nato pa je na prizorišče stopil Jaka Blažič in s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za prednost z 71:66, minuto in pol pred koncem pa dosegel tudi odločilno trojko za 76:68.

Blažičev točkovni rekord sezone
Za piko na i je z atraktivnim zabijanjem po podaji Luke Rupnika iz protinapada poskrbel Aron Baynes. Blažič je na koncu zbral kar 34 točk ob metu za 2 6/6 in tri 5/7, ob tem pa je zbral še tri skoke in podajo. Skupno mu je to naneslo statistični indeks 33, kar je drugi najboljši dosežek kroga za Martonom Baderjem iz Szolnokija (35). To je bil tudi Blažičev točkovni rekord sezone.

Gostje so tekmo odprli zelo ambiciozno z delnim nizom 0:6, a je bil nato obračun do odmora ves čas izenačen. Nekdanji Olimpijin center Ratko Varda je samo v prvem polčasu dosegel 15 točk, na koncu 20.

Olimpija bo leto sklenila z nedeljskim gostovanjem pri Splitu. Krka je včeraj izgubila na gostovanju pri Szolnokiju z 72:69.