Na zadnjih dveh tekmah lanskega rednega dela je Goran Dragić dočakal več priložnosti za igro v dresu Milwaukeeja in je proti Memphisu ter Torontu dosegel po 14 točk. Foto: AP

V nedeljo, 9. aprila, se je zaključeval redni del sezone 2022/23, zaradi česar so na tekmi Toronto – Milwaukee nosilci igre počivali. Pri gostih je priložnost izkoristil veteran Goran Dragić, ki je v 21 minutah zadel 7 od 12 metov iz igre in k temu dodal tri skoke ter podajo. Zadnji Dragićev koš iz igre se je zgodil v 3. minuti zadnje četrtine, ko je z metom s šestih metrov zadel za 118:101. Bucksi so pri Raptorsih izgubili s 121:105, a so že predtem potrdili status prvega nosilca končnice na Vzhodu.

Prehitro slovo v končnici

Vendar zanj ni bilo dolge končnice in novega naskoka na naslov prvaka, na kar je računal tudi kapetan zlate Slovenije. Milwaukee se je namreč grdo opekel že v prvem krogu končnice, ko ga je s 4:1 v zmagah nadigral Miami, ki je nato šel vse do velikega finala.

V Ligi NBA je Goran Dragić igral za Phoenix v dveh obdobjih, za Houston, Miami in ob koncu kariere tudi za Toronto, Chicago ter Milwaukee. Foto: AP

Gogi je v končnici zaigral le na dveh tekmah: na drugi tekmi za tri minute in na tretji tekmi za štiri minute. Pri skromno odmerjeni minutaži je zgrešil oba meta iz igre, vse štiri točke pa je dosegel s črte prostih metov.

V 15 letih igranja v Ligi NBA je Goran Dragić zaigral na 946 tekmah rednega dela, pri čemer je povprečno dosegel 13,3 točke, torej za spoznanje manj kot na svoji zadnji tekmi, za kar tisti hip še ni bil popolnoma prepričan.

Konec avgusta Noč zmaja v Ljubljani

Ker tako želene nove priložnosti za slovo pri Miamiju pri 37 letih ni dočakal, je Goran Dragič ob prelomu koledarskega leta potrdil, da zaključuje športno kariero. Uradno se bo od bogate športne poti poslovil s prireditvijo Noč zmaja.

Dvodnevni dobrodelni spektakel ob slovesu Gorana Dragića od profesionalne košarkarske kariere bodo gledalci, poslušalci in uporabniki spletnega portala lahko 23. in 24. avgusta spremljali na drugem programu Televizije Slovenija, Valu 202 in na rtvslo.si.

Zadnja tekma rednega dela 2022/23

Nedelja, 9. aprila:

TORONTO – MILWAUKEE 121:105
Trent 23 (7/13 iz igre, 4/7 za tri), Flynn 20, Achiuwa 14 in 13 skokov; Wigginton 17, Portis 16, Dragić 14 (7/12 iz igre, 0/2 za tri), 3 skoki in 1 podaja v 21 minutah.