Teja Oblak je bila med najzaslužnejšimi za zmago slovenskih košarkaric. Foto: KZS
Košarkarice presenetile Litvo

Med izbrankami selektorja Borisa Zrinskega so bile proti favoritinji skupine C najbolj razpoložene Teja Oblak z 19, Maja Erkić s 13 in Nika Barič z 12 točkami in osmimi podajami. Pri Litovkah je izstopala Gintare Petronyte z 22 točkami in devetimi skoki.

Slovenke so na začetku na krilih Oblakove držale korak s sedmouvrščeno reprezentanco preteklega EP-ja na Poljskem. Sredi šeste minute je Martina Dover s košem in dodatnim prostim metom poskrbela še za prvo vodstvo (14:13). Litovkam je preglavice povzročala agresivna slovenska obramba po celotnem parketu.

Z delnim nizom 12:2 do lepega vodstva
Po zaslugi dobre obrambe, dobrega skoka pod obema obročema ter razpoloženih strelk z razdalje je Slovenija slabih šest minut pred polčasom povedla že z osmimi točkami (35:27). To ni zmotilo Litovk, ki so z osmimi točkami zapovrstjo izenačila (35:35), v drugem polčasu (37:37) pa se je tako vse začelo znova. Kamile Nacickaite je ob koncu 25. minute Litvo povedla v vodstvo s 43:41. Delni niz 12:2 je Slovenke popeljal na +6 (53:46), do konca pa vodstva niso več izpustile iz rok.

Egle Sulčiute je na začetku zadnje četrtine sicer zadela za 56:52, a je sledil odgovor na drugi strani. Vsega je bilo konec dobre tri minute pred koncem, ko je izjemna Oblakova zadela za 74:60.

Tretja tekma slovenske ekipe bo v sredo, 20. junija, v Slovenskih Konjicah, kjer se bodo Slovenke pomerile z Nizozemkami. V prvem krogu je slovenska vrsta v sredo v Bruslju premagala Belgijo s 63:59. V skupini C poleg Belgije, Litve, Nizozemska in Slovenije igra še Slovaška. Prvenstvo bo prihodnje leto v Franciji.