Kobe Bryant je na šestih tekmah, ki jih je odigral v letošnji sezoni Lige NBA, v povprečju prispeval 13,8 točke in 6,3 podaje. Iz igre je metal 42,5 odstotno, na parketu pa je bil 29,5 minute. Foto: EPA
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
Oklahoma City drži prestižno vodstvo v Ligi NBA, a stik z njo drži tudi trojica Portland, San Antonio in Indiana. Foto: Reuters
Thiago Splitter (San Antonio Spurs)
Takole je brazilski center Thiago Splitter 2,1 sekunde pred koncem dosegel zmagoviti koš za San Antonio na gostovanju pri Golden Statu v Oaklandu. Foto: Reuters
Tim Duncan in Manu Ginobili
Po statistiki Elias Sports Bureau je San Antonio dobil šele četrto tekmo v 13 primerih, ko za Spurse ni igrala trojka Duncan, Ginobili in Parker. Foto: Reuters

35-letni Bryant se je poškodoval ob padcu v tretji četrtini tekme v Memphisu, ki so jo Lakersi dobili s 96:92. Odšepal je na klop, a se po minuti odmora vrnil. Igral je tudi v končnici napete tekme in zadel izjemno trojko dve minuti in 39 sekund pred koncem, ki je prelomila srečanje (85:91). Slikanje v četrtek je pokazalo, da gre za resno poškodbo, čeprav operacija ne bo potrebna, mirovanje pa je nujno.
Dobitnik petih prstanov za naslov prvaka v Ligi NBA se je 8. decembra vrnil na parket po poškodbi ahilove tetive, okrevanje je trajalo osem mesecev. Lakersi so izgubili štiri izmed šestih tekem po njegovi vrnitvi. V Charlottu in v Memphisu je Kobe spomnil na zlate čase, ko je v končnici odigral sijajno in prevesil tehtnico na stran Jezernikov.
D'Antoni ostal brez organizatorjev igre
Trener Mike D'Antoni ima ogromno težav na položaju organizatorja igre. Steve Blake bo zaradi poškodbe komolca počival še vsaj pet tednov. Poškodovana sta tudi Jordan Farmar in veteran Steve Nash (manjkal bo še vsaj mesec dni). Bryant je moral v tem težkem položaju igrati na položaju organizatorja igre, čeprav sicer igra na položaju drugega branilca. Na petkovi tekmi v Staples Centru proti Minnesoti bo igro zelo verjetno organiziral Xavier Henry.
"Res je škoda, da se je Kobe znova poškodoval. Sploh ni bilo videti, da gre za resno poškodbo, saj se je vrnil na parket in odlično odigral zaključek. Tako trdo je delal za vrnitev na parket, a prepričan sem, da bo čez šest tednov znova z nami in v pravi formi. Mislim, da se ni vrnil prezgodaj. To je popolnoma drugačna poškodba, res je imel smolo. Vrnitev je bila načrtovana po zdravniških navodilih," je po četrtkovem treningu pojasnil D'Antoni.

Lakersi so šele na enajstem mestu na izjemno izenačenem Zahodu, imajo 12 zmag in 13 porazov. Braz Bryanta jih do konca januarja čaka zelo težek razpored, večino tekem bodo igrali v gosteh.

Durant potrdil domači dominacijo Groma
Oklahoma City
, vodilno moštvo Zahoda, ima popolno statistiko domačih tekem, saj je vpisalo še 13. zmago pod domačima obročema, potem ko je Thunder na krilih Kevina Duranta (32 točk) s 107:95 premagal Chicago. Grom je zmagal še osmič po vrsti ter 16. na zadnjih 17 tekmah, skupno pa imajo že 21 zmag in le štiri poraze, kar je najmanj od vseh ekip, s čimer ostajajo na vrhu Lige NBA. Najbolj učinkovit v vrsti Oklahome je bil Durant, ki je 32 točkam dodal še devet skokov in šest podaj, Rusell Westbrook pa je dodal 20 točk. V vrsti Bikov, ki so vpisali še četrti poraz zaporedoma, je Joakim Noah prispeval 23 točk in 12 skokov.

Brez trojice zvezdnikov tesna zmaga Spursov
V zmagovitih tirnicah je tudi San Antonio, ki je v gosteh v Oaklandu pri moštvu Golden State s 102:104 slavilo že 21. zmago v tej sezoni ter drugo po vrsti. Spursi so igrali brez Manuja Ginobila in Tima Duncana, ki sta se izkazala pri zmagi nad Dragićem in soigralci, steber napada Ostrog Tony Parker pa je zaradi poškodbe izpustil še drugo tekmo. Izenačeno tekmo je dve sekundi pred koncem odločil brazilski center Thiago Splitter.