Cleveland je v tej sezoni izgubil le uvodno tekmo v Chicagu, zdaj pa nanizal že osem zmag, večinoma po zaslugi odlične obrambe. Foto: EPA

Westbrook je ob odsotnosti prvega strelca Kevina Duranta (poškodba) prevzel vso odgovornost in dosegel 21 točk ter zbral 17 skokov (osebni rekord kariere) in 11 podaj. To je že njegov 21. trojni dvojček v Ligi NBA in tretji na zadnjih štirih obračunih proti Philadelphii, za katero je to že 19. poraz v nizu (seveda vključno z lansko sezono). Indiana je bila s 107:103 boljša od Minnesota. Z 29 točkami je bil spet odličen Paul George, ki je na šesti tekmi zapored dosegel najmanj 25 točk, zbral pa je še devet skokov.

James in Williams uničila Knickse
Cleveland je z 90:84 ugnal New York, za katerega Saša Vujačić ni igral. Ključna je bila zadnja četrtina, ki jo je Cleveland dobil s 24:12, pri čemer sta LeBron James in Mo Williams dosegla kar 21 od Clevelandovih 24 točk. James je bil na koncu z 31 točkami najučinkovitejši, Mo Williams pa je bil "avtor" zadnjih šestih točk Clevelanda. 40 sekund pred koncem je zadel za vodstvo 86:84, nato pa bil še štirikrat natančen s črte prostih metov. Veteran Williams tako odlično nadomešča Kyria Irvinga.

Minuta molka v Chicagu
Chicagu sta do zmage nad Charlottom s 102:97 pomagala predvsem Jimmy Butler s 27 točkami in Pau Gasol z 19 točkami in 13 skoki. Dvoboj zaradi grozljivih dogodkov nekaj ur prej v Parizu vsekakor ni bilo lahko igrati francoskima košarkarjema Joakimu Noahu (Chicago) in Nicolasu Batumu (Charlotte). Tekma se je začela z minuto molka.

Izjemna predstava Gruzijca
Kobe Bryant se je vrnil v postavo Los Angeles Lakersov in 14 od svojih 19 točk dosegel v prvem polčasu, toda poraza ni mogel preprečiti. Dallas je bil boljši z 90:82. Zaza Pačulia je na peti tekmi od zadnjih devetih dosegel dvojnega dvojčka: 18 točk in 16 skokov. "Bil je izreden," ga je pohvalil trener Dallasa Rick Carlisle.