Anthony Randolph je 24 točkam dodal 12 skokov, od tega šest v napadu. To je bila bržkone njegova zadnja tekma v slovenskem dresu. Foto: BoBo
Slovenija, ki je zadela le 19 od 34 prostih metov, je drugi polčas odprla spodbudno, nato pa ves čas zaostajala. Foto: BoBo
Scottie Wilbekin je zadel kar šest trojk iz osmih poskusov. Turki so bili 13-krat natančni izza črte. Foto: BoBo
V Stožicah je bilo okoli 6.000 gledalcev. Lani na današnji dan, ko je Slovenija igrala finale EP-ja, jih je bilo v Carigradu 7.000. Foto: BoBo/Žiga Živulović jr.
Po porazu s Turčijo konec sanj o SP-ju za slovenske košarkarje

Ob prvi obletnici slavja na evropskem prvenstvu je bilo v Stožicah okoli 6.000 gledalcev, ki jih je navduševal le Anthony Randolph, s 24 točkami prvi strelec večera. Turčija je s tremi igralci iz NBA-ja (Ilyasova, Korkmaz, Osman) vodila pravzaprav ves drugi polčas, v odločilnih trenutkih je z agresivno obrambo onemogočala slovenske strelce. Slovenija možnosti za SP na Kitajskem nima več. V četrtek, 29. novembra, bo gostovala v Ukrajini, v nedeljo, 2. decembra, pa bo gostila Latvijo. Slovenija je z izkupičkom 2:6 na zadnjem mestu v skupini, iz katere na svetovno prvenstvo vodijo prva tri mesta.

Wilkebin se je odkupil za črni petkov večer
Pomlajena slovenska reprezentanca, brez šestih igralcev, ki so bili lani v Carigradu del zlate pravljice, je po trojki Randolpha na začetku drugega polčasa izenačila na 41, nato pa je Turčija spet ušla, Sloveniji pa ni in ni uspelo doseči preobrata. V 36. minuti je Matic Rebec pri zaostanku 71:76 zgrešil oba prosta meta, Scottie Wilbekin (22 točk) je zadel trojko za 71:79, nato je Blaž Mesiček naredil prekršek v napadu, slovenska klop pa je dobila tehnično napako. Razpoloženi Wilbekin (v petek proti Črni gori ni zadel iz igre – 0/5) je dodal še trojko za prvo vodstvo Turkov z več kot desetimi točkami razlike (72:83) in rešitve ni bilo več.

Premalo agresivnosti, preveč izgubljenih žog
Furkan Korkmaz je bil s 24 točkami prvi strelec gostov. Že ob polčasu je bila v prednosti Turčija (38:41). Slovenija, ki je v prvih 20 minutah igrala premalo agresivno, izgubila pa je kar devet žog, je po zabijanju Gašperja Vidmarja zadnjič vodila s 27:24, nato je gostom uspel delni izid 0:9. Prednost je v 19. minuti narasla na sedem točk (34:41), po trojki Rebca in prostem metu Vidmarja pa je Slovenija do polčasa prišla do treh točk zaostanka. Z 12 točkami je bil v prvem polčasu najbolj razpoložen Randolph, Lapornik pa je dosegel osem točk. Selektor Rado Trifunović je na parket poslal vse igralce.
Trifunović: Naslov evropskega prvaka nam ne bo odvzel nihče
"Kljub porazu moram pohvalit svoje fante. Ponosen sem na to, kako so se borili in trudili do zadnjih minut. Seveda bi bilo lepo, da bi prvo obletnico naslova evropskega prvaka proslavili z zmago, a zavedati se moramo, da smo prvaki Evrope in da nam tega naslova nihče ne bo odvzel. Ti mladi igralci so dokazali, da so prihodnost slovenske košarke. Tako proti Hrvaški kot na tekmah v Latviji in tu v Stožicah so pokazali, da znajo igrati košarko. Mladi pa niso le Glas, Bratec, Macura in Durnik, tudi Mesiček, Čančar ali Rebec na primer so mladi za evropske razmere in z njimi bomo igrali naslednje štiri tekme in naslednje kvalifikacije za evropsko prvenstvo," je poudaril selektor Trifunović.

Gašper Vidmar je dodal: "Čestitke fantom. Dali so vse od sebe, borili so se od prve do zadnje minute, zato si nimamo kaj očitati. Dvigniti moramo glave in v naslednjem ciklusu iti na zmage. Škoda je, da vsi najboljši igralci ne morejo igrati v reprezentanci, zato moram pohvaliti selektorja Trifunovića, da je v teh razmerah sestavil takšno reprezentanco, ki je igrala povezano in se zgledno borila."

Mesiček: Vsi smo zelo slabe volje
"Vsi smo zelo slabe volje, saj smo dobro delali, dali vse od sebe za zmago, a se nam žal ni izšlo. Vseeno smo mladi igralci dobili prepotrebne izkušnje, saj se zavedamo, da bomo čez nekaj let nosilci igre v tej reprezentanci," je pojasnil Blaž Mesiček.