Nate Robinson je iz igre metal 14/23. Foto: EPA
Serge Ibaka
Serge Ibaka je iz igre metal 7/14, ujel pa je še 11 odbitih žog. Foto: Reuters
Al Horford
Atlanta je prvič v seriji premagala Indiano. Ključ do zmage z 90:69 je bil prvi polčas, ki so ga Hawksi dobili s 54:30. Foto: EPA

Vso odgovornost je na svoja pleča prevzel Kevin Durant, ki je v prvem polčasu dosegel 27 od svojih 41 točk. Oklahoma je v drugi četrtini vodila že za 26 točk, na odmor pa odšla s +17 (66:49).

Rakete so se vrnile v tretji četrtini (27:14), ob koncu tekme celo povedle. Francisco Garica je 45 sekund pred koncem zadel trojko za 99:97. Že tri sekunde pozneje je z enako mero vrnil Durant. Na drugi strani je Derek Fisher ukradel žogo Jamesu Hardnu in s prostima metoma zapečatil usodo gostiteljev.

Robinson v 28 minutah dal 34 točk
Gledalci v Chicagu so videli kar tri podaljške. Domači Biki so ugnali Brooklyn s 142:134 in v seriji povedli s 3:1. Junak tekme je bil rezervist Nate Robinson, ki je na parketu prebil 28 minut, v katerih je dosegel kar 34 točk. Njegove minute so prišle predvsem v zadnji četrtini, v kateri je so Biki 2:53 pred koncem zaostajali že za 14 točk (109:95).

Robinson je nato v natanko 100 sekundah dosegel 12 zaporednih točk, nato pa še podal Carlosu Boozerju za izenačenje na 109. Ob koncu rednega dela je Gerald Wallace zapravil polaganje za zmago Brooklyna. V prvem petminutnem dodatku je Robinson vsega dve sekundi pred sireno Bike povedel v vodstvo 121:119, a je na drugi strani s sireno podaljšek izsilil Joe Johnson.

V drugem podaljšku je Brook Lopez 48 sekund pred koncem zadel le en prosti met za 127:127. Igralci na obeh straneh so nato zgrešili vse štiri mete do konca tega podaljška. V zadnjem dodatku so Biki takoj prešli v vodstvo, v tem delu igre se je med strelce vpisalo kar šest njihovih igralcev.

Grizliji v 2. polčasu pomendrali Clipperse
Memphis je v svoji dvorani ugnal LA Clipperse s 104:83 in izid v seriji izenačil na 2:2. Grizliji so bili v drugem polčasu boljši kar s 58:36, gostje so v tem delu iz igre metali le 33-odstotno.

Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod:
CHICAGO (5) - BROOKLYN (4) - 3:1
142:134 (25:26, 33:29, 18:29, 35:27)
Robinson 34, Boozer 21, Hinrich 18 in 14 podaj, Butler 16, Deng in Noah po 15, Gibson 10, Mohammed 9, Belinelli 4; Williams 32 in 10 podaj, Lopez 26, Johnson 22, Wallace 17, Evans 15 in 13 skokov, Blatche 13, Watson 9.
ATLANTA (6) - INDIANA (3) - 1:2
90:69 (27:14, 27:16, 21:19, 15:20)
Horford 26 in 16 skokov, Smith 14, Teague 13, Harris 8, Johnson in Tolliver po 7, Petro in Korver po 6, Scott 3; West 18, George 16, Green 10, Hibbert 8, Hansbrough 6, Stephenson 4, Hill 3, Mahinmi 2, Augustin in Johnson po 1.
Nedelja:
BOSTON (7) - NEW YORK (2) - 0:3
MILWAUKEE (8) - MIAMI (1) - 0:3
Zahod:
MEMPHIS (5) - LA CLIPPERS (4) - 2:2
104:83 (33:25, 13:22, 25:20, 33:16)
Gasol in Randolph po 24, Prince in Conley po 15, Pondexter in Allen po 10, Arthur 4, Wroten 2; Griffin in Paul po 19, Crawford 12, Bledsoe 9, Barnes 6, Hollins in Odom po 5, Turiaf 4, Jordan in Green po 2.
HOUSTON (8) - OKLAHOMA (1) - 0:3
101:104 (19:39, 30:27, 27:14, 25:24)
Harden 30, Parson 21, Garcia 18, Delfino 11, Beverley 6, Asik 5, Brooks in Jones po 4, Lin 2; Durant 41 in 14 skokov, Ibaka 17, Jackson 14, Martin 12, Fisher 9, Collinson 6, Sefolosha 3, Perkins 2.
Nedelja:
LA LAKERS (7) - SAN ANTONIO (2) - 0:3

GOLDEN STATE (6) - DENVER (3) - 2:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.