Ray Allen in LeBron James sta pripeljala Miami korak do preboja med najboljših osem ekip letošnje sezone Lige NBA. Foto: EPA
Brook Lopez in Carlos Boozer
Brook Lopez in Carlos Boozer sta dosegla po 22 točk. Foto: EPA

Tokrat je bil junak rezervist Ray Allen, ki je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. 37-letni veteran je zadel pet trojk, v končnicah je zdaj zbral 322 trojk, s čimer je z vrha lestvice izbrisal Reggieja Millerja (320).

Allen: Igralski kader je naš adut
"To je bil vedno naš adut. Naša igralska baza je zelo široka in kakovostna. Pri taki ekipi je na vsaki tekmi treba najti tistega igralca, ki lahko povleče voz do zmage," je bil zadovoljen novi rekorder.

Odločilen konec tretje četrtine
Milwaukee je začel spodbudno, saj je ob polčasu vodil s 50:48, še po petih minutah tretje četrtine z 61:55, a so Heati preostanek te četrtine dobili s 23:7 in si nabrali glavnino prednosti. LeBron James je dosegel 22 točk.

Wade iz igre zadel le en met
"Uf, danes sem metal obupno," se je smejal Dwyane Wade, ki je iz igre poskušal 12-krat, skozi mrežico pa se je skotalila le ena žoga. "A igrali smo dobro tekmo. Tekma številka 3, v gosteh je vedno izjemno pomembna, ni boljšega občutka kot dobiti to tekmo. Zdaj je za nami, hitro se moramo zbrati in serijo dobiti v štirih tekmah," je še dodal.

Watson zgrešil trojko za podaljšek
V Vzhodni konferenci sta se pomerila še Chicago in Brooklyn, gostitelji so slavili z 79:76 in v seriji povedli z 2:1. Biki so imeli tekmo večji del pod nadzorom in vodili tudi s 17 točkami razlike. Ob koncu se je Brooklynu uspelo približati na vsega dve točki zaostanka, ob izdihljajih tekme so imeli celo priložnost za podaljšek, a je C. J. Watson zgrešil trojko.

V Memphisu odločil skok v napadu
Memphis je v svoji dvorani ugnal LA Clipperse s 94:82 in izid v zmagah znižal na 1:2. Odločilen je bil skok, ki je pripadel Grizlijem 45:33, samo pod nasprotnim obročem je bilo razmerje 17:5 za gostitelje. Memphis je iz drugih priložnosti dosegel 22 točk, Los Angeles pa le 4.
Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod
MILWAUKEE (8) - MIAMI (1) - 0:3
91:104 (30:21, 20:27, 18:30, 23:26)
Sanders in Jennings po 16, Ilyasova 15, Mbah a Moute 12, Redick in Dunleavy po 11, Ellis 7, Daniels 2, Dalembert 1; Allen 23, James 22, Bosh 16, 14 skokov, Haslem 12, Andersen 11, Chalmers in Cole po 7, Wade 4, 11 podaj, Battier 2.
CHICAGO (5) - BROOKLYN (4) - 2:1
79:76 (19:17, 22:17, 24:18, 14:24)
Boozer 22 in 16 skokov, Deng 21, Hinrich 12, Robinson 7, Mohammed 5, Butler in Gibson po 4, Belinelli 3, Noah 1; Lopez 22, Williams 18, Johnson 15, Blatche 7, Wallace 5, Humphries 4, Watson in Brooks po 2, Stackhouse 1.
94:82 (23:20, 24:19, 23:23, 24:20)
Randolph 27 in 11 skokov, Gasol 16, Allen in Pondexter po 13, Dooling 7, Conley 6 in 10 podaj, Arthur in Bayless po 5, Prince 2; Griffin 16, Barnes 12, Billups 11, Butler in Crawford po 10, Odom 9, Paul 8, Turiaf 4, Jordan 2.
Petek:
LA LAKERS (7) - SAN ANTONIO (2) - 0:2
GOLDEN STATE (6) - DENVER (3) - 1:1
Sobota:
HOUSTON (8) - OKLAHOMA (1) - 0:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.