Alex Stepheson je bil najboljši strelec Olimpije. Foto: ABA photo

Zmaji so v Pionirju v prvi četrtini celo nekaj časa imeli pobudo, a že ob koncu prvih desetih minut je Zvezdi uspela serija 9:4, po kateri je povedla za 5. V drugi četrtini so povišali prednost in na odmor odšli z naskokom desetih točk (46:36). V prvem delu je Charles Jenkins dosegel kar 19 točk.

Še v 27. minuti je bil zaostanek še vedno deset, nato pa so sledile minute povsem v znamenju domače zasedbe. Rdeče-beli so povsem zagospodarili na igrišču. Ljubljanska obramba skozi vso tekmo ni blestela, nato pa se je ustavilo še v napadu in Beograjčani so povedli celo za 28, do konca pa je Ljubljančanom uspelo le nekoliko omiliti poraz.

Zvezda drugič letos boljša od Olimpije
Jenkins je bil s 23 točkami prvi strelec tekme, nekdanji košarkar Olimpije Jaka Blažič jih je dodal sedem, pri gostih pa je 13 točk dosegel Alex Stepheson, 12 Sasu Salin, 11 pa Alen Omić. Zmaji so bili doma v prvem delu sezone v Stožicah pred zmago nad Zvezdo, a so bili gostje bolj zbrani v zaključku in s košem Jenkinsa Ljubljano zapustili s polnim izkupičkom (61:62).

Drugi slovenski predstavnik v tekmovanju Krka je tudi igral proti srbski ekipi. Že v soboto je bila v Novem mestu po izvrstni predstavi Jake Klobučarja in Eda Murića nemočna Mega Vizura.