Zmaji so se po treh porazih končno veselili zmage. Foto: Aleš Fevžer
Deividas Gailius
Deividas Gailius je dosegel 14 točk. Foto: Aleš Fevžer
Zmaji v evropskem pokalu ugnali Varese

Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Sasu Salin s 15 in Deividas Gailius s 14 točkami. Uspeh je pomemben predvsem za samozavest ekipe, ki je Ligo ABA začela s tremi porazi. V prihodnjih tednih čaka zeleno-bele zahteven razpored, v nedeljo v Stožice prihaja Crvena zvezda, nato pa sledita obračuna v gosteh pri Asvelu (23. 10.) in tri dni pozneje še pri Radničkem.
Varese ušel v drugi četrtini
Zeleno-beli so v uvodni minuti povedli s 5:0, kapetan Dragiša Drobnjak je polagal in dodal prosti met. Na drugi strani je Aubrey Coleman zadel trojko, Keydren Clark pa je izenačil na 5:5. Ljubljančani so znova povedli z 12:7, a je takoj odgovoril Dušan Šakota s trojko. Srb je bil izza črte natančen še tik pred koncem prve četrtine (16:18).
Na začetku druge četrtine je dvakrat zadel njegov rojak Marko Ščekić (17:22). Andrea de Nicolao je polagal ob prekršku Paola Martinellija za prednost Vareseja osmih točk (19:27) v 13. minuti. Clark je bil natančen za tri točke sredi druge četrtine (21:30). Tik pred polčasom so se Ljubljančani približali, Sasu Salin je zadel trojko (30:32). Izid prvega dela je postavil razigrani Ščekić (30:34).

Zmaji končno prikazali pravi obraz

Na začetku drugega polčasa je Olimpija z delnim izidom 11:2 dosegla preobrat. Razigral se je Salin, ki je zadel tudi trojko z devetih metrov. Varese je odgovoril z novo trojko Šakote, Ščekić je polagal za 43:46. Po 30 minutah so Italijani vodili za dve točki (46:48).
Sredi zadnje četrtine je zmajem uspela serija 6:0. Stepheson je polagal, zabil je Cody Augustus, sijajni Gailius pa je štiri minute pred koncem poskrbel za najvišje vodstvo (59:53). Nigerijec Ebi Ere je znižal na 59:57. Augustus je s košem in prostim metom povišal na 62:57. Zmago sta potrdila Salin in Stepheson.
Ključen boljši skok
Italijani so zgrešili kar 21 metov za tri točke (7/28), ključen pa je bil skok, ki ga je Olimpija dobila kar s 53:32.

Izjavi po tekmi:
Aleš Pipan: "Predvsem bi čestital svojim igralcem, ki so dali vse od sebe, koliko pač lahko v tem hipu lahko dajo v obrambi in napadu. Ta zmaga je zelo pomembna za nas predvsem s psihološkega vidika. Po slabem štartu v Ligi ABA smo potrebovali tako tekmo. Zdaj bomo lažje in z večjim veseljem trenirali."

Fabrizio Frates, trener Vareseja: "Smo mlada in neizkušena ekipa na tej ravni. Prilagoditi se moramo na naporen ritem, ko igramo konec tedna v italijanskem prvenstvu, potem pa sredi tedna v Evropskem pokalu. Izgubili smo skok, kar je bilo odločilnega pomena."