Na zadnjih dveh tekmah je Boštjan Nachbar iz 13 poskusov zadel kar 10 trojk. Foto: EPA

Tako kot v zadnjem krogu španskega prvenstva, ko je slovenski krilni košarkar zadel šest trojk, je bil tudi tokrat takoj po vstopu v igro natančen za tri točke. Že v prvem polčasu je bil trikrat uspešen izza črte (poskusil je štirikrat) in dal 12 od svojih 15 točk. V drugem polčasu je nato zadel še edini met za tri točke. 13 točk so zaradi dobrega meta izza črte vodili domači košarkarji po polčasu. V drugi četrtini je ob Nachbarju zadeval tudi povratnik po poškodbi Juan Carlos Navarro. Kapetan Kataloncev je vseh 11 točk dosegel v prvih 20 minutah, dal pa je tri trojke.

Na začetku zadnje četrtine so se gostje nevarno približali le na tri točke zaostanka. Tolikšna razlika je bila tudi še dobrih šest minut do konca. Sledil je niz Barce 11:0, Carigrajčani pa kar šest minut niso dali točk – do konca srečanja le še dve, prosta meta, ki ju je zadel Justin Carter. Prvi strelec Barcelone je bil s 17 točkami Tomaš Satoransky, Nachbar jih je v dobrih 16 minutah dal 15, pri Galati pa jih je 18 vpisal Zoran Erceg.

82:70 (22:20, 30:19, 14:17, 16:14)
Satoransky 17, Nachbar 15 (1/2 za dve, 4/5 za tri), 1 skok v 16 minutah, Doellman in Tomić po 12; Erceg 18.