Barcelona se na začetku sezone še lovi, a proti Panathinaikosu je bila igra že vrhunska. Foto: EPA
Nikos Zisis
Nikos Zisis, ki je v svoji karieri dve leti igral tudi za CSKA, je dosegel 12 točk. Foto: EPA
Miro Bilan
Miro Bilan je v Carigradu odigral odlično tekmo. Foto: EPA

Barca je po uvodnem porazu proti Karšiyaki zdaj dvakrat zapored zmagala. Proti Pau so varovanci Xavija Pascuala prikazali dobro košarko. Po prodoru Juana Carlosa Navarra so na začetku druge četrtine povedli za 10 (23:13), na odmor pa odšli z vodstvom za 14. 15 minut pred koncem tekme so se gostje približali še na -6, nato pa so domači košarkarji iz minute v minuto poviševali prednost, zadnjo četrtino pa dobili za 13. Po 13 točk sta dosegla Justin Doellman in James Gist.

Nikolić prvič v ekipi Broseja
Brose je v Moskvi nudil dostojen odpor CSKA-ju, ki je slavil s 83:77. V postavi kluba iz Bamberga je bil tudi Aleksej Nikolić, ki pa ni stopil na parket. Mladi slovenski organizator igre, ki se je pred letošnjo sezono iz Sarajeva preselil v Nemčijo, se je konec tedna vrnil na parket, potem ko je moral na začetku septembra na operacijo kile. Letos ima košarkar, ki je nosil dres slovenske reprezentance na lanskem svetovnem prvenstvu, v Broseju dvojno registracijo in tako igra za prvo moštvo in Baunach, ki nastopa v drugi nemški ligi. V podružničnem klubu je debitiral, a so ga nemški prvaki vpoklicali v ekipo že za prvo tekmo v Evroligi po njegovi vrnitvi na igrišče.

V konkurenci odličnih in izkušenih branilcev Nikosa Zisisa, Janisa Strelnieksa in Bradleyja Wanamakerja priložnosti proti rdeči armadi ni dočakal, saj se je Brose dobro upiral in ves čas držal stik z gostitelji, ki pa so na krilih izjemnih Nanda de Coloja in Miloša Teodosića srečanje za tretjo zmago v tej sezoni Evrolige vendarle dokaj mirno pripeljali do konca.

Laboral Kutxa razbila Limoges
Laboral Kutxa je s kar 107:71 nadigrala Limoges. Nekdanji evropski prvaki niso bili kos Baskom, ki so že v prvi četrtini povedli za več kot deset, ves čas pa razliko višali. 16 minut je na parketu prebil tudi Jaka Blažič, ki je k drugi zmagi košarkarjev iz Vitorie prispeval sedem točk.

Cedevita na kolena spravila Efes
Veliko zmago je vpisala Cedevita, ki je v Carigradu presenetila Anadolu Efes (75:81). Turški pivovarji so klonili prvič letos, Zagrebčani pa so prvič zmagali. Gostje so odlično igrali v zadnji četrtini, ki so jo dobili za deset. Še pet minut pred koncem je bil izid izenačen, nato pa sta Miro Bilan in Jacob Pullen podprvakom Lige ABA priigrala odločilno prednost. Bilan je tekmo končal z 20 točkami in desetimi skoki, Pullen pa je vpisal 18 točk.

Zoran Dragić in Luka Dončić bosta na parketu v petek. Najboljši strelec Slovenije na preteklem evropskem prvenstvu bo s Himkijem gostil beograjsko Crveno zvezdo, veliki up slovenske košarke pa bo z Realom gostoval v Carigradu pri Fenerbahčeju.

71:107 (12:26, 22:34, 21:18, 16:29)
Culpepper 13; Adams 18, Causeur 16... Blažič 7 (2/5 za dve, 0/3 za tri) in 3 skoki v 16 minutah.