Napad Panathinaikosa je zmogel vsega 44 točk. Foto: EPA
Real in CSKA zadnja potnika na Final Four

Če so bili prejšnji štirje četrtfinalni obračuni evropskih košarskih velikanov izenačeni (igra se na tri zmage) in je dvakrat odločal podaljšek, je bilo tokrat vse v znamenju CSKA-ja, ki je v obrambi povsem ustavil atenski klub. Že ob polčasu je bilo 35:21, prednost pa se je samo višala. Prvi strelec je bil Saša Kaun z 18 točkami. Viktor Hrjapa je zbral 10 točk, šest skokov in pet podaj. CSKA je bil v vseh prvinah boljši, izstopa zlasti razlika pri odstotku zadetih metov za dve točki (55:32) in podajah (18:7).

Spanoulis ni zmogel sam vsega
Zadnjega potnika na zaključni turnir četverice v Milanu je dal obračun med Realom in Olympiacosom. V Madridu je bilo 83:69, tako da grška košarka ne bo imela predstavnika na zaključnem turnirju, medtem ko se bosta v polfinalu pomerila Real in Barcelona z Nachbarjem in Lorbkom. Sergio Llull je dosegel 20 točk, od tega štiri trojke. Vassilis Spanoulis, ki je Olympiacos popeljal do naslovov v prejšnjih dveh sezonah Evrolige, je bil z 19 točkami najbolj razpoložen pri poražencih.

EVROLIGA, četrtfinale, peti tekmi
CSKA MOSKVA
- Panathinaikos (v zmagah 3:2)
74:44 (21:10, 17:11, 19:12, 20:11)
Kaun 18, Hrjapa 10, Jackson in Fridzon po 9; Gist 11, Lasme in Mavrokefalidis po 8.

REAL MADRID - Olympiacos (v zmagah 3:2)
83:69 (18:12, 22:22, 19:18, 24:17)
Llull 20, Fernandez in Reyes po 15; Spanoulis 19, Lojeski 15.

Zaključni turnir Final four, Milano, polfinale, petek, 18. maja:
BARCELONA - REAL MADRID

CSKA - MACCABI

Evropski izziv, zaključni turnir, Bologna
REGGIO EMILIA - Gaziantep
66:55 (19:16, 14:12, 21:15, 12:12)
Silins 14; Borovnjak 14 ... D. Lorbek 4 točke (iz igre 2/9) in 5 skokov v 34 minutah.