Jan Špan je bil eden izmed glavnih mož Olimpije. Vseh svojih 12 točk je dosegel v drugem polčasu, odlični igri je dodal še pet podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Malo za šalo, malo zares, proti Krki zmagujemo takrat, ko to morda ni najbolj nujno. Od nas se seveda pričakuje, da zmago slavimo na vsaki tekmi. Prikazali smo dobro predstavo, kljub temu pa je bilo nekaj padcev v igri, ki so posledica prevelike sproščenosti pri visokem vodstvu. Prav takšne zmage, kot je ta proti Krki, mi dajejo dodaten motiv za delo s fanti, hkrati pa so dokaz, da smo lahko konkurenčni proti vsakemu moštvu. Zavedamo se, da so Novomeščani po tem, ko so si zagotovili obstanek v Ligi ABA, padli v svoji igri, a to je njihov problem, in ne naš. Tiste prave tekme z njimi še prihajajo. Misliti moramo zgolj nase in na svojo igro, videli pa bomo, kako daleč nas bo to pripeljalo.

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije

Ekipi sta se nazadnje srečali prav v Ligi ABA, kjer si je novomeška ekipa z zmago nad ljubljansko zagotovila obstanek v elitni jadranski ligi, zmaji pa so izpadli v Ligo ABA 2.

To je bil šesti obračun ekip v letošnji sezoni – Olimpija pa se je z zmago izenačila s Krko, vsaka ekipa je slavila po trikrat.

Olimpija hitro povedla
Olimpija je tekmo odprla z delnim izidom 9:0, prve točke za Krko je prispeval Paolo Marinelli (9:3). V nadaljevanju je Olimpija z odličnim metom za tri točke višala vodstvo ‒ ob koncu prve četrtine je po trojki Roka Badžima (peti Olimpijini) tako vodila že za 16 točk (29:13).

V drugi četrtini so vodstvo povišali na +20 (34:14). Krka je potrebovala skoraj pet minut, da je dosegla koš iz igre, zadel je Luka Lapornik (34:17). Ko je koš dodal še Marinelli (34:19), je Jure Zdovc vzel minuto odmora. Olimpija je v končnici druge četrtine popustila, a tudi Krka ni bila natančna, tako da je zmajem uspelo obdržati prednost, na odmor je odšla z naskokom 15 točk (43:28).

V prvem polčasu je Olimpija zadela šest trojk.

Špan popeljal Olimpijo na +28
Tretjo četrtino je Olimpija začela z novo trojko (46:28), zadel jo je Jan Špan, ki je tako vknjižil svoje prve točke na tekmi. Špan se je razigral, s sedmimi točkami je popeljal Olimpijo do +25 (56:31). Trojko je dodal še Domen Lorbek in zmaji so vodili že za 28 točk (56:31).

Krka je dve minuti pred koncem tekme po osmih zaporednih točkah Jureta Balažiča po dolgem času znižala zaostanek na manj kot 20 točk (72:55), a Olimpija je s trojkami ohranjala prednost.

Na koncu so zmaji zadeli 13 trojk (iz 27 poskusov).

Pri Ljubljančanih so štirje košarkarji dosegli dvomestno število točk, s 14 točkami je bil najboljši strelec Domen Lorbek, ki je zadel tudi vse štiri poskuse za tri točke. Pri Krki je 13 točk, od tega 12 v zadnjem delu igre, dosegel Balažič.